Trwa ładowanie...
d7tvs24

Piotr Woźny zrezygnował z funkcji szefa NFOŚiGW

Piotr Woźny zrezygnował z szefowania Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Woźny w mediach społecznościowych podziękował za współpracę m.in. premierowi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Woźny zrezygnował z funkcji szefa NFOŚiGW
Piotr Woźny zrezygnował z funkcji szefa NFOŚiGW (Getty Images)
d7tvs24

"36 miesięcy walki o 'Czyste Powietrze' i OZE w Polsce minęło jak jeden dzień" - napisał na Twitterze Piotr Woźny. Podziękował szefowi rządu Mateuszowi Morawieckiemu, wicepremier Jadwidze Emilewicz oraz ministrowi klimatu Michałowi Kurtyce.

"Bez Waszej pomocy niewiele bym zdziałał. Niech Moc będzie z Wami" - dodał były już szef NFOŚiGW, dodając, że dziękuje również przedstawicielom Alarmu smogowego.

Woźny przekazał również, że nadal będzie pełnił funkcję społecznym doradcą ministra Kurtyki ds. wdrażania programu "Czyste powietrze".

d7tvs24

Zobacz wideo: Wybory 2020. Rafał Trzaskowski krytykuje Andrzeja Dudę. "Prezydent nie podejmuje prawdziwych działań"

Piotr Woźny zrezygnował z funkcji szefa NFOŚiGW

Piotr Woźny z wykształcenia jest prawnikiem. Wcześniej był także m.in. doradcą w resorcie rozwoju oraz wiceministrem przedsiębiorczości i technologii. Był także w resorcie cyfryzacji, ale odszedł w atmosferze ostrego konfliktu z minister Anną Streżyńską. Odpowiadał tam za Departament Telekomunikacji i nadzór Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

d7tvs24

Kiedy Woźny zostawał w 2018 r. pełnomocnikiem premiera do spraw smogu, deklarował, że będzie pracował za darmo. Okazało się jednak, że i tak zarabiał prawie 6 tys. zł miesięcznie jako doradca w gabinecie politycznym Jadwigi Emilewicz.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d7tvs24

Podziel się opinią

Share

d7tvs24

d7tvs24
Więcej tematów