Trwa ładowanie...
d235cvh

Piotr Strojnowski nie żyje. Autor legendarnego przeboju

Piotr Strojnowski, współzałożyciel zespołu reggae Daab, nie żyje. Był autorem kultowego przeboju "W moim ogrodzie", zmarł w wieku 62 lat. O jego śmierci poinformował Robert Gawliński.
Share
Piotr Strojnowski nie żyje. Lider grupy Daab miał 62 lata
Piotr Strojnowski nie żyje. Lider grupy Daab miał 62 lataŹródło: East News
d235cvh

Piotr Strojnowski, nie żyje. Był współzałożycielem zespołu reggae Daab, autorem kultowych przebojów "W moim ogrodzie". O jego śmierci poinformował lider zespołu Wilki, Robert Gawliński.

"Piotrek Strojnowski dołączył dziś do niebiańskiej orkiestry... R.I.P. Strojnowy" - napisał w mediach społecznościowych Gawliński.

Do śmierci muzyka odniósł się też senator Koalicji Obywatelskiej, Krzysztof Brejza.

d235cvh

"Zmarł Piotr Strojnowski. Autor słów do przepięknego utworu »Ogrodu serce« zespołu Daab. Słowa napisał na świnoujskiej Famie jako wiersz, list do dziewczyny, Justyny, w której się zakochał. Jednak nie miał odwagi go jej wtedy dać. Po roku, gdy koledzy z zespołu potrzebowali tekstu do melodii, przekazał im tekst..." - można przeczytać we wpisie polityka.

Rok pandemii. Tak świat zmienił się w ciągu 12 miesięcy

Piotr Strojnowski i historia legendarnego przeboju

Na początku lat 80., Piotr "Struna" Strojnowski wraz z Dariuszem Gierszewskim, Andrzejem Zeńczewskim i Arturem Miłoszewskim założył zespół reggae Daab. Był jego pierwszym wokalistą i autorem tekstu do słynnej piosenki "W moim ogrodzie".

d235cvh

- To nie miała być piosenka. To był rok 1984 bodajże, śmietanka muzyczno-artystyczna w warszawskim klubie Remont i ktoś przyprowadził Justynę. Ona mi się od razu spodobała. A ponieważ byłem zawsze bardzo nieśmiały, nie miałem odwagi zagadać do niej. Mieszkała na stałe w Brukseli, czasy były jakie były, więc nawet nie próbowałem, bo wiedziałem, że ona i tak wyjedzie, ale co miało powstać w sercu, to powstało. Mieliśmy ze sobą listowny kontakt. Chciałem jej napisać o swoich uczuciach, więc napisałem wiersz, którego nigdy nie wysłałem. Później, kiedy byliśmy na Famie, powstał podkład muzyczny, a ja nie miałem pomysłu, żeby coś na szybko napisać - mówił o kulisach powstania utworu w wywiadzie dla Onetu.

Kim był Piotr Strojnowski?

Piotr Strojnowski był dyplomowanym instruktorem terapii uzależnień, m.in. współzałożycielem i współwłaścicielem Centrum Psychoterapii i Psychoedukacji TOT w Ciechanowie.

Sławę muzykowi przyniosła piosenka "Ogrodu serce" - znana powszechnie jako "W moim ogrodzie". Znalazła się ona na debiutanckiej płycie wydanej w 1986 r. Na krążku tym znalazło się także wiele innych popularnych piosenek np. "Kalejdoskop moich dróg", "Fala ludzkich serc" czy "W zakamarkach naszych dusz".

Piotr Strojnowski miał 62 lata.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d235cvh

Podziel się opinią

Share
d235cvh
d235cvh
Więcej tematów