PolskaPiotr Müller gościem programu "Tłit"

Piotr Müller gościem programu "Tłit"

Zapraszamy na "Tłit". Od poniedziałku do piątku o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Dzisiaj gościem programu jest rzecznik rządu Piotr Müller.

Natalia Durman

09.09.2021 08:10

Co dziś w programie? "O, Matko! Co za horror! Ale Panowie Biało-czerwoni, szacunek za grę z charakterem do ostatniej sekundy. Szacunek wielki. Brawo! Dziękujemy! Uff... gramy dalej o awans!" - napisał prezydent Andrzej Duda po zremisowanym meczu z Anglikami w eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw świata.

Skąd u prezydenta Dudy takie łatwe zabieranie głosu właśnie ws. sportu, a dlaczego go brakuje np. w kwestii stanu wyjątkowego? Czy Andrzej Duda dystansuje od tego, co robi rząd w tej sprawie?

Biało-czerwonym na Stadionie Narodowym kibicował również wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński. Czy to był ostatni mecz na Narodowym, w którym był on obecny właśnie w tej roli? Czy wróci osobne Ministerstwo Sportu? Czy Kamil Bortniczuk - jak donoszą media - to dobry kandydat na szefa tego resortu?

- Nie my będziemy tutaj podejmować decyzje polityczne, natomiast jeśli chodzi o Kamila, to uważam, że jest to dobry pomysł. Zna się na sporcie i też nieźle gra w piłkę - stwierdził w programie "Newsroom" WP europoseł PiS Patryk Jaki.

Ryszard Terlecki powiedział PAP podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu, że "jakieś zmiany w rządzie mogą nastąpić", a jeśli taka decyzja zapadnie, to rekonstrukcji możemy spodziewać się "wkrótce: wrzesień, początek października".

Pytany, czy prezes PiS Jarosław Kaczyński zrezygnuje z funkcji wicepremiera, wicemarszałek Sejmu odparł, że "w jakiejś odleglejszej perspektywie". - Nie w ciągu najbliższych miesięcy - stwierdził Terlecki.

Polityk PiS wskazał, że Kaczyński, który pełni funkcję wicepremiera ds. bezpieczeństwa, przed odejściem z rządu chce zakończyć sprawy, którymi się zajmuje. - Czyli przede wszystkim ustawą o obronie narodowej - powiedział.

Pytany o przyszłość w rządzie szefa KPRM Michała Dworczyka, Terlecki stwierdził, że "nie ma powodu do niepokoju".

Jak nieoficjalnie dowiedziała się Wirtualna Polska, ministrowi edukacji i nauki Przemysławowi Czarnkowi została przyznana ochrona Służby Ochrony Państwa. Powodem miały być pogróżki kierowane pod adresem polityka.

Podczas dyskusji na Forum Ekonomicznym w Karpaczu Ryszard Terlecki odniósł się też do decyzji Komisji Europejskiej, która zwróciła się do TSUE o nałożenie kar finansowych na Polskę za działalność Izby Dyscyplinarnej SN. Bruksela poinformowała, że rozważa blokadę wypłaty środków dla Polski z powodu kwestionowania nadrzędności prawa unijnego nad prawem krajowym.

Wicemarszałek Sejmu odpowiedział na to, iż "powinniśmy myśleć nad tym, w jaki sposób możemy jak najbardziej współpracować, żebyśmy wszyscy byli w Unii". - Ale żeby ta Unia była taka, jaka jest dla nas do przyjęcia - dodał.

Polityk PiS stwierdził również, nawiązując do ostatnich decyzji KE, że "jeżeli pójdzie tak, jak się zanosi, to musimy szukać drastycznych rozwiązań".

- Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej demokracji im nie odpowiada. Odwrócili się i wyszli. My nie chcemy wychodzić, u nas poparcie dla uczestnictwa w UE jest bardzo silne. No, ale nie możemy dać się zapędzić w coś, co ograniczy naszą wolność i nasz rozwój - ocenił przedstawiciel partii rządzącej.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)