Trwa ładowanie...
d1b661n

Piotr K. - zabójca kibica Korony Kielce - zatrzymany w Londynie?

Zamieszanie wokół zatrzymania Piotra K. - domniemanego zabójcy kibica Korony Kielce. Londyńscy śledczy przekazali polskim policjantom, że doszło do zatrzymania jednego z najbardziej poszukiwanych w Polsce przestępców. Tymczasem, jak powiedział Krzysztof Rutkowski na antenie RMF FM, są "poważne podejrzenia, że doszło do pomyłki".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr K. - zabójca kibica Korony Kielce - zatrzymany w Londynie?
(KWP w Poznaniu)
d1b661n

Rutkowski twierdzi, że zgłosiła się do niego matka zatrzymanego mężczyzny, która twierdzi, że jej syn to nie poszukiwany Piotr K.

We wrześniu 2007 roku w trakcie bójek po meczu Korony Kielce z Legią Warszawa ranieni nożem zostali dwaj kielczanie, jeden z nich zmarł. O dokonanie zabójstwa i usiłowanie zabójstwa prokuratura podejrzewa Piotra K., kibola Wisły Kraków.

W sierpniu 2008 roku kielecki sąd okręgowy wydał Europejski Nakaz Aresztowania 28-letniego obecnie mężczyzny.

d1b661n

225 mecze podwyższonego ryzyka

W 2014 r. mecze najwyższych klas rozgrywkowych w piłce nożnej zabezpieczało - w sumie - 212 tys. policjantów, a koszt tych akcji sięgnął 35 mln zł. Spotkania te - według policji - są jednak coraz bezpieczniejsze, a pseudokibice wybierają mecze niższej ligi; tam czują się anonimowi.

W 2014 r. policjanci zabezpieczali aż 1078 spotkań ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi. 225 było meczami podwyższonego ryzyka. Podczas tych spotkań odnotowano 516 przestępstw i 8 641 wykroczeń. Jak zaznacza Sokołowski, jeśli uwzględnić mecze niższych lig, te liczby staną się zdecydowanie wyższe.

d1b661n

Podziel się opinią

Share

d1b661n

d1b661n
Więcej tematów