Trwa ładowanie...
02-11-2015 13:31

Piotr Gliński o Jarosławie Kaczyńskim: na jego barkach spoczywa największa odpowiedzialność

Proszę spytać Beatę Szydło i kierownictwo partii - tak na pytanie Jacka Żakowskiego o to, czy obejmie posadę wicepremiera w nowym rządzie PiS, odparł gość programu #dziejesienazywo profesor Piotr Gliński.

d2nfksf

Prof. Gliński tłumaczył, że o tym, kto znajdzie się w nowym rządzie zdecyduje Beata Szydło i kierownictwo partii. - I do pani Beaty Szydło będzie należało poinformowanie o tym opinii publicznej - dodał.

- Jarosław Kaczyński jest szefem naszej partii, liderem zwycięskiego ugrupowania, a więc także człowiekiem, na którego barkach spoczywa największa odpowiedzialność i jest jednym z podstawowych decydentów jeśli chodzi o budowanie nowej sceny politycznej w Polsce - tłumaczył gość programu #dziejesienazywo rolę przywódcy PiS w kształtowaniu nowego rządu.

Zaprzeczył jednak, by to właśnie lider partii podejmował wszelkie decyzje w tej kwestii. - W nowoczesnej partii politycznej, w nowoczesnej demokracji zawsze jest działanie zespołowe, bo państwo jest zbyt skomplikowanym organizmem, by jedna osoba mogła o wszystkim decydować - tłumaczył prof. Glinski

d2nfksf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nfksf
Więcej tematów