Trwa ładowanie...
d28aofo
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Piotr Gliński: do 1,5 mld zł na media publiczne z opłaty audiowizualnej

Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński powiedział, że z zapowiadanej opłaty audiowizualnej chciałby uzyskać do 1,5 mld zł. Połowa tych środków trafiłaby do mediów lokalnych. Według niego projekt ustawy przekształcający media publiczne jest już prawie gotowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Gliński
Piotr Gliński (WP)
d28aofo

Gliński podkreślił w poniedziałek w Polsat News, że media publiczne mają zostać przekształcone w narodowe instytucje kultury i funkcjonować na podobnych zasadach jak Opera czy Filharmonia Narodowa - "jako instytucja, która jest niekomercyjna, nie ma charakteru spółki".

Jak mówił, projekt ustawy jest "w fazie finalnej, jest prawie gotowy". Z kolei w TV Republika wicepremier informował, że ustawa o mediach publicznych "będzie procedowana za miesiąc, najpóźniej po Świętach".

Jak mówił Gliński w Polsat News, media będą finansowane z opłaty audiowizualnej, która ma zastąpić obecnie obowiązujący abonament. - Chcielibyśmy uzyskać do 1,5 mld zł na media publiczne: telewizja, radio, także agencja - mówił.

d28aofo

Jak dodał, reklamy "będą, ale w ograniczonym zakresie, nie tak jak w mediach komercyjnych". - Chcemy utrzymać jeszcze tę możliwość finansowania poprzez reklamy, ale chcemy także, by podział tego tortu finansowego był bardziej zrównoważony - podkreślił.

Wyjaśnił, że połowa środków przeznaczanych na media będzie trafiać do mediów lokalnych. - Chcemy, by dziennikarze lokalni, stacje lokalne, były w większym stopniu uczestnikami tej podaży misji publicznej - podkreślił.

W wywiadzie dla PAP Gliński jeszcze jako kandydat na wicepremiera i ministra kultury w rządzie Beaty Szydło mówił, że mediami jako narodowymi instytucjami kultury kierować będą jednoosobowe zarządy. Za przekształcenie mediów publicznych - TVP, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej - odpowiedzialny ma być Krzysztof Czabański w randze pełnomocnika premier Szydło.

d28aofo

Podziel się opinią

Share

d28aofo

d28aofo
Więcej tematów