Trwa ładowanie...
d2b9iif
Piorun zabił kobietę w Lublinie. Ponad 100 interwencji po burzach

Piorun zabił kobietę w Lublinie. Ponad 100 interwencji po burzach

Ponad 100 razy interweniowali minionej doby strażacy w woj. lubelskim po burzach i ulewnych deszczach, które przeszły nad regionem. W Lublinie od uderzenia pioruna zginęła kobieta. To już druga ofiara gwałtownych burz w tym roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2b9iif

Do pompowania wody, głównie z podtopionych gospodarstw i zalanych piwnic, strażacy wyjeżdżali najczęściej w powiatach lubelskim, krasnostawskim, tomaszowskim i świdnickim - poinformował dyżurny wojewódzkiej komendy straży pożarnej w Lublinie Marcin Babula.

W miejscowościach Krzywe i Niemienice w powiecie krasnostawskim woda deszczowa zalała kilka budynków mieszkalnych, strażacy ewakuowali z nich trzy osoby. We Włodawie i Rzeczycy zalane zostały sklepy. - Ciągle napływają nowe zgłoszenia - powiedział Babula.

d2b9iif

W Lublinie na ul. Młodzieżowej w środę wieczorem piorun poraził 53-letnią kobietę, zginęła na miejscu. Towarzyszący jej 60-letni mężczyzna został odwieziony do szpitala, jego życiu nic nie zagraża. To już druga ofiara pioruna w tym roku. Na Dolnym Śląsku we wtorek zginął 21-letni mężczyzna.

W nocy o 20 cm podniósł się poziom rzeki Wieprz w Krasnymstawie i o kilkanaście centymetrów przekracza stan alarmowy. W Krasnymstawie i gminie Izbica nad Wieprzem obowiązuje stan alarmu powodziowego.

Według prognozy IMGW w czwartek w południowej części woj. lubelskiego znowu będą burze, podczas których spadnie od 20 do 30 mm deszczu.

Zobacz więcej w serwisie pogoda

d2b9iif

Podziel się opinią

Share
d2b9iif
d2b9iif
Więcej tematów