Trwa ładowanie...

Pińczów. 72-letni osadzony zabił współwięźnia

72-latek przebywający w Zakładzie Karnym w Pińczowie (woj. świętokrzyskie) jest podejrzewany o zabicie sześć lat młodszego współwięźnia. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna miał zaatakować go taboretem.

Share
Pińczów. 72-letni osadzony zabił współwięźnia
Pińczów. 72-letni osadzony zabił współwięźniaŹródło: East News
d1hnl5b

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz poinformował, że do zabójstwa doszło 13 stycznia.

"Z ustaleń śledczych wynika, że Władysław K. przebywał na oddziale szpitalnym jednostki penitencjarnej wraz z innymi dwoma więźniami. Nad ranem zaatakował pokrzywdzonego 66-latka taboretem powodując u niego obrażenia skutkujące śmiercią" - przekazał Prokopowicz.

Dodał, że dzięki materiałowi dowodowemu stwierdzić można, że Władysław K. działał z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego. Zdarzenie potwierdzić mieli świadkowie.

d1hnl5b

Zobacz też: Szczepienia polityków PiS poza kolejnością? Rzecznik rządu komentuje nieoficjalne informacje

Pińczów. Zabił współwięźnia

Rzeczniczka prasowa dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Krakowie poinformowała, że do tej pory w celi, w doszło do zabójstwa, nie było konfliktów między współwięźniami.

- Nie było też żadnych symptomów mogących wskazywać na wybuch agresji. Sprawca wyjaśnił, iż nie wie dlaczego zaatakował współwięźnia - zaznaczyła.

d1hnl5b

72-letni osadzony usłyszał zarzut zabójstwa w warunkach recydywy. Wcześniej był już karany za podobne przestępstwo. Mężczyzna nie przyznał się do zbrodni i złożył wyjaśnienia.

Władze Zakładu Karnego w Pińczowie w najbliższym czasie przeniosą Władysława K. na specjalny oddział dla osób niebezpiecznych. Sprawę zabójstwa osadzonego oprócz policji i prokuratora bada też specjalny zespół powołany przez Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Krakowie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1hnl5b

Podziel się opinią

Share
d1hnl5b
d1hnl5b
Więcej tematów