Trwa ładowanie...
d1iqnnx

Piła: zatrzymano kobietę, która chciała sprzedać torebkę ze skóry krokodyla

Pilska policja zatrzymała kobietę, która usiłował sprzedać w Internecie damską torebkę wykonaną z naturalnej skóry krokodyla.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piła: zatrzymano kobietę, która chciała sprzedać torebkę ze skóry krokodyla
(KPP w Pile)
d1iqnnx

39-letnia mieszkanka Piły na jednym z internetowych portali aukcyjnych oferowała sprzedaż oryginalnej damskiej torebki wykonanej z naturalnej skóry krokodyla. Aukcja nie trwała długo, gdyż do mieszkania kobiety zapukali pilscy stróże prawa z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą.

Konwencja o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem zw. CITES zabrania handlu okazami, ich częściami lub produktami pochodnymi. Zgodnie z przepisami konwencji wszystkie gatunki krokodyli są gatunkami chronionymi.

- Jak się okazało, kobieta była świadoma, że sprzedaż tego typu przedmiotów jest zakazana. Mieszkanka Piły tłumaczyła się tym, że torebkę dostała w prezencie od znajomego zza granicy, ale chciała zarobić trochę pieniędzy, więc postanowiła ją sprzedać - relacjonuje Żaneta Kowalska, oficer ds. prasowych pilskiej policji.

Kobieta usłyszała już zarzut handlu przedmiotem wykonanym ze skóry zwierzęcia należącego do gatunku podlegającego ochronie. Za popełnione przestępstwo kobiecie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

d1iqnnx

Podziel się opinią

Share

d1iqnnx

d1iqnnx
Więcej tematów