Trwa ładowanie...
d1sjzj2
Pijany lekarz pełnił dyżur na izbie przyjęć. Miał w organizmie ponad 3 promile

Pijany lekarz pełnił dyżur na izbie przyjęć. Miał w organizmie ponad 3 promile

Pijany lekarz pełnił dyżur w szpitalu w Środzie Śląskiej (woj. dolnośląskie). Po przebadaniu alkomatem okazało się, że w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Szczegóły sprawy bada policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1sjzj2

Policjanci ze Środy Śląskiej w poniedziałek, kilka minut przed godziną 13.00 zostali przez dyspozytora pogotowia ratunkowego we Wrocławiu powiadomieni, że dyżurujący w średzkim szpitalu lekarz może znajdować się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się do placówki.

- 65-letni lekarz dyżurował na jednym z oddziałów oraz na izbie przyjęć. Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny ponad 3 promile alkoholu - mówi WP asp. Marta Stefanowska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

d1sjzj2

Lekarz został zatrzymany przez funkcjonariuszy. W chwili obecnej policja ustala, czy wykonując czynności w stanie nietrzeźwym 65-latek naraził na bezpośrednie niebezpieczeństwo zdrowie lub życie swoich pacjentów.

- Trwa ustalanie szczegółów tego zajścia, przesłuchiwani są świadkowie, zabezpieczona została także dokumentacja medyczna. Wiadomo obecnie tyle, że na oddziale, na którym dyżur pełnił 65-latek, przebywało w poniedziałek ośmioro pacjentów. Wciąż sprawdzamy, czy lekarz od początku dyżuru, od godziny 8.00 6 kwietnia, przyjmował pacjentów także na izbie przyjęć - dodaje asp. Stefanowska.

Policjantka mówi także, że zatrzymany wczoraj w godzinach wieczornych źle się poczuł i z aresztu został przewieziony na oddział szpitalny. Po ustaleniu przez funkcjonariuszy kwalifikacji czynu, którego dopuścił się 65-latek, sprawą zajmie się prokuratura.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1sjzj2

Podziel się opinią

Share
d1sjzj2
d1sjzj2
Więcej tematów