Trwa ładowanie...
d1mpf6o

Pijany kierowca w Punto uderzył w lawetę ciągnącą pijanego kierowcę w Punto

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 66-letni kierowca fiata punto, którego zatrzymali wczoraj policjanci do kontroli drogowej. Gdy laweta zabierała pojazd nietrzeźwego, nagle uderzył w nią inny Fiat Punto i odjechał z miejsca. Kierowca tego z kolei auta najpierw uciekał przez pola, a potem pieszo. Jak się okazało, 39-latek z Łukowa nie miał ze sobą żadnych dokumentów i w dodatku też... był pijany. Obaj staną teraz przed sądem, grozi im do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pijany kierowca w Punto uderzył w lawetę ciągnącą pijanego kierowcę w Punto
(Fotolia (zdjęcie poglądowe))
d1mpf6o

Wczoraj po godzinie 21.00 łukowscy policjanci zostali powiadomieni o „jadącym zygzakiem” Fiacie Punto. Opisywany pojazd funkcjonariusze z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Wyszyńskiego. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego pojazdem 66-latka z Łodzi. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zadecydowali, że auto musi być odholowane na parking.

Gdy po kilkunastu minutach na miejsce kontroli drogowej przyjechał pojazd pomocy drogowej to uderzył w nią wyjeżdżający z ul. Glinki inny Fiat Punto. Kierowca tego auta nie zatrzymał się, lecz bardzo szybko odjechał w kierunku Radzynia. Widząc zaistniałą sytuację policjanci udali się w pościg za odjeżdżającym fiatem. Kierujący samochodem widząc jadący za nim radiowóz zjechał w boczną drogę, a tam wjechał w przydrożne pole. Kiedy nie mógł dalej jechać wybiegł z samochodu i zaczął uciekać pieszo. Po kilku metrach ucieczki został zatrzymany przez funkcjonariuszy.
Kierowcą okazał się 39-latek z Łukowa, który nie miał ze sobą żadnych dokumentów. Po chwili wyszło jednak na jaw jaki był prawdziwy powód ucieczki mężczyzny przed mundurowymi. Badanie alkomatem wykazało, że łukowianin miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Wkrótce obaj mężczyźni usłyszą zarzuty za kierowanie samochodami w stanie nietrzeźwości. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami.

d1mpf6o

Podziel się opinią

Share
d1mpf6o
d1mpf6o
Więcej tematów