Trwa ładowanie...
d3thl9j

Pijany kierowca uciekał z miejsca kolizji - złapali go przechodnie!

Trzech mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego ujęło nietrzeźwego kierowcę, który w niedzielę próbował zbiec z miejsca kolizji drogowej. Mężczyzna miał 2,6 promila alkoholu we krwi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pijany kierowca uciekał z miejsca kolizji - złapali go przechodnie!
(Komenda Miejska Policji w Lesznie)
d3thl9j

W niedzielę, 7 września, około godz. 4:00 nad ranem kierujący fordem mondeo nie zapanował nad pojazdem i na łuku drogi przy skrzyżowaniu ul. Wrocławskiej i Chopina w Ostrowie Wielkopolskim, przejechał przez pas zieleni, zatrzymując się przy pobliskiej kamienicy. Z samochodu wysiadł kierowca i zaczął uciekać z miejsca zdarzenia.

- Całe zdarzenie zaobserwowali stojący w pobliżu mężczyźni. Udali się natychmiast za uciekającym kierowcą i po chwili, na sąsiedniej ulicy, zdołali go ująć - opowiada Artur Kurczaba, oficer prasowy ostrowskiej policji.

Na miejsce wezwano policyjny patrol. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało, że kierowca znajduje się pod znacznym wpływem alkoholu. W jego organizmie stwierdzono obecność 2,6 promila alkoholu.

- Na szczególną uwagę i pochwałę zasługuje postawa trzech mężczyzn, którzy nie pozwolili zbiec pijanemu kierowcy - podkreśla Artur Kurczaba. - Jest to wyraz obywatelskiej postawy i braku społecznego przyzwolenia na kierowanie pod wpływem alkoholu - dodaje.

22-letniemu mieszkańcowi powiatu ostrowskiego za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia i utrata uprawnień do kierowania.

d3thl9j

Podziel się opinią

Share
d3thl9j
d3thl9j
Więcej tematów