Trwa ładowanie...
d5rpncq

Pijany kierowca spowodował śmierć ciężarnej 22-latki

W szpitalu w Drezdenku zmarło nienarodzone dziecko 22-letniej ciężarnej kobiety, która zginęła w wypadku drogowym. Policja ustaliła, że kierowca, który zderzył się z jej oplem, miał ponad dwa promile alkoholu - poinformował Marek Waraksa z zespołu prasowego lubuskiej policji.
Share
d5rpncq

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem na drodze wojewódzkiej nr 156 w pobliżu Łącznicy w powiecie strzelecko-drezdeneckim (Lubuskie). Zderzyły się tam czołowo dwa samochody osobowe - renault kierowany przez 24-latka i opel corsa, za kierownicą którego siedziała 22-latka w zaawansowanej ciąży.

Młoda kobieta zginęła na miejscu, a podczas akcji reanimacyjnej lekarze stwierdzili, że jej dziecko jeszcze żyje. Kobietę natychmiast przewieziono do szpitala, gdzie wykonano cięcie cesarskie; niestety dziecka nie udało się uratować.

Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że 24-latek zjechał swoim renaultem na przeciwny pas ruchu i czołowego zderzył się oplem kierowanym przez ciężarną kobietę.

Mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń, w związku z wypadkiem został zatrzymany. Grozi mu zarzut doprowadzenia pod wpływem alkoholu do wypadku z dwoma ofiarami śmiertelnymi, za co kodeks karny przewiduje nawet do 12 lat więzienia - powiedział Marek Waraksa.

d5rpncq

Podziel się opinią

Share
d5rpncq
d5rpncq
Więcej tematów