Trwa ładowanie...
dcadots

Pijany dyrektor szkoły spowodował wypadek. Stanie przed sądem

Dyrektor jednej z legnickich szkół, jadąc na podwójnym gazie, spowodował wypadek. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pijany dyrektor szkoły spowodował wypadek. Stanie przed sądem
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
dcadots

Do zdarzenia doszło na ul. Sudeckiej w legnickiej dzielnicy Piekary. Kierujący samochodem marki ford mężczyzna wjechał w jadącego przed nim peugeota, za kierownicą którego siedziała kobieta. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia, nie sprawdzając, czy wskutek kolizji ktoś został poszkodowany.

Policjanci rozpoczęli pościg za sprawcą wypadku. Został on zatrzymany dopiero w miejscowości Mikołajowice, ok. 10 km od miejsca wypadku. Jak się okazało, kierowcą forda był Andrzej B., dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Legnicy. Badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie znajduje się 2,3 promila alkoholu.

B. był dyrektorem ZSTiO od 17 lat. Spowodowanie kolizji, ucieczka z miejsca wypadku oraz jazda samochodem pod wpływem alkoholu prawdopodobnie przekreślą jego dalszą karierę pedagogiczną. Ponadto, w jego sprawie zostanie skierowany wniosek do sądu. Grozi mu do 2 lat więzienia.

dcadots

Podziel się opinią

Share
dcadots
dcadots
Więcej tematów