Trwa ładowanie...

Pijani rodzice prowadzili wózek z półroczną córeczką poboczem drogi

• Nietrzeźwi rodzice prowadzili wózek z córką poboczem drogi, po zmierzchu • Nie posiadali żadnych elementów odblaskowych • Na miejsce przyjechała milicka policja • Dziewczynką tymczasowo zaopiekowała się babcia
Share
Pijani rodzice prowadzili wózek z półroczną córeczką poboczem drogi
Źródło: WP, Fot: Zenon Kubiak
d1st1gx

Nietrzeźwi rodzice szli po zmierzchu poboczem poza terenem zabudowanym. Drogą między Miliczem a miejscowością Kąty prowadzili wózek ze swoją 6-miesięczną córeczką. Para nie miała żadnych odblasków.

O zdarzeniu poinformowano policjantów z milickiej komendy w weekend, po godzinie 20. Funkcjonariusze natychmiast odpowiedzieli na wezwanie i pojechali sprawdzić zgłoszenie.

Okazało się, że 35-letnia matka dziecka ma ponad 2,2 promila alkoholu, a 46-letni ojciec - 1,8. Ponadto nie posiadali oni żadnych elementów odblaskowych, co dodatkowo stwarzało duże zagrożenie w ruchu.

d1st1gx

Jeśli okaże się, że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem rodzice stworzyli bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia dziecka, może im grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Policjanci zamierzają powiadomić o wydarzeniu miejscowy sąd rodzinny. Oboje piesi poniosą też konsekwencje prawne popełnionego wykroczenia polegającego na poruszaniu się po zmierzchu drogą publiczną poza terenem zabudowanym bez obowiązkowych odblasków.

Na skutek interwencji policjantów, na miejsce zdarzenia przybyła babcia dziewczynki, która zobowiązała się zapewnić wnuczce opiekę do momentu wytrzeźwienia jej rodziców.

oprac. Zofia Wodzinowska

d1st1gx

Podziel się opinią

Share
d1st1gx
d1st1gx
Więcej tematów