Trwa ładowanie...
d39r8df
matka
07-07-2006 11:50

Pijana matka zostawiła czwórkę dzieci bez opieki

Policja zatrzymała w Świebodzicach pijaną matkę czworga dzieci. 33-letnia kobieta poszła na alkoholową imprezę, zostawiając dzieci bez opieki.

Share
d39r8df

Dzieci w wieku od 3 do 13 lat zostały umieszczone tymczasowo w pogotowiu opiekuńczym. O pozostawionych bez opieki dzieciach policję zaalarmowała pracownica Ośrodka Pomocy Społecznej. Podczas rutynowej wizyty matki nie było w domu. Dzieci mimo upałów od kilku dni były w tej samej odzieży, niedostosowanej do panujących wysokich temperatur. Kobieta natomiast piła z sąsiadami. Alkotest pokazał prawie 3 promile alkoholu.

Jak poinformował Paweł Petrykowski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, policja ze Świebodzic (Dolnośląskie) otrzymała od anonimowej osoby informację, że matka, mieszkanka Świebodzic, nie zajmuje się swoimi dziećmi. Informacje potwierdziły się na miejscu - powiedział Petrykowski.

Jeśli okaże się, że matka swoim zachowaniem naraziła dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, może jej grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności - mówił Petrykowski.

Zaledwie przed tygodniem w Świebodzicach doszło do podobnego przypadku. Również czworo dzieci 31-letniej kobiety było bez opieki. Najmłodsze, 9-miesięczne było brudne i miało odparzenia. Wszystkie maluchy trafiły natychmiast do domu dziecka.

d39r8df
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39r8df
d39r8df
Więcej tematów