Trwa ładowanie...

Pierwszy w Polsce mobilny mechanik rowerowy. Spotkasz go na poznańskich ulicach

Wybrałeś się na przejażdżkę rowerową i przebiłeś oponę? Uratuje Cię Mobilny Mechanik Rowerowy, który właśnie rozpoczął swoją działalność w Poznaniu.
Share
Pierwszy w Polsce mobilny mechanik rowerowy. Spotkasz go na poznańskich ulicach
Źródło: facebook.com/mobilnymechanikrowerowy
d2zobpq

Przebita opona lub zerwany łańcuch potrafią zepsuć najwspanialszy wypad rowerowy, zwłaszcza, gdy przytrafi nam się daleko od domu w trakcie przejażdżki nad Maltę albo na Cytadelę. W takiej sytuacji nieoceniona może okazać się pomoc Mobilnego Mechanika Rowerowego.

- To nie jest nasz autorski pomysł, coś takiego działa m.in. w Holandii i Danii - w Polsce chyba nie. Z tego co znalazłem w Internecie, wynika, że jest firma, która jedynie przyjeżdża furgonetką ze sprzętem do klienta - przyznaje w rozmowie z WP.PL Wojtek Walter ze sklepu rowerowego One More Bike, który wprowadził nową usługę.

Mobilny Mechanik Rowerowy także może na życzenie dojechać do klienta, który ma w domu zepsuty rower, ale nowość polega m.in. na tym, że mechanika w każdy weekend można spotkać na którejś z popularnych tras rowerowych w Poznaniu, po której sam porusza się rowerem z podstawowymi narzędziami.

d2zobpq

- Byliśmy już m.in. nad Maltą i w parku Sołackim, kiedy trwał tam Targ Śniadaniowy i okazało się, że mieliśmy co robić - opowiada Walter. - Ktoś musiał wymienić dętkę, komuś innemu trzeba było wyregulować biegi itd. Sporo osób brało też na nas namiar tak "na przyszłość" - dodaje.

Przykładowo wymiana dętki to koszt 30 zł (15 zł za robociznę i drugie tyle za nową dętkę). Mobilny Mechanik Rowerowy będzie wyjeżdżał w trasę w każdy weekend, dopóki pozwoli na to pogoda. Wróci też do pracy po przerwie zimowej.

Więcej informacji o Mobilnym Mechaniku Rowerowym można znaleźć na Facebooku.

d2zobpq

Podziel się opinią

Share
d2zobpq
d2zobpq
Więcej tematów