Trwa ładowanie...
10-09-2014 15:00

Pierwszy w Polsce internetowy teleturniej dla młodzieży

Wrocławski Klub Anima to instytucja z wieloletnią tradycją i prestiżem. W jej murach od wielu lat kwitnie kulturalne i artystyczne życie miasta. Zadaniem klubu jest integracja wokół działań artystycznych (teatr, muzyka, plastyka) ludzi w różnym wieku, z różnymi doświadczeniami i drogami życiowymi. I tym razem nie było inaczej.

Pierwszy w Polsce internetowy teleturniej dla młodzieżyŹródło: youtube.com
d24kalq
d24kalq

WK Anima jako instytucja kulturalna, w której ogniskują się pomysły, dążenia, a przede wszystkim pasje, postanowiła wesprzeć inicjatywę młodych ludzi z wrocławskiego liceum.

Wspólnymi siłami powstał pierwszy tego typu internetowy teleturniej z wiedzy ogólnej dla osób uczących się, które nie mają możliwości wzięcia udziału w podobnych teleturniejach ze względu na swój wiek. Formuła programu łączy zabawę z elementami edukacyjnymi, co z pewnością przykuwa uwagę niejednego ucznia z wrocławskich szkół.

Gospodarzem programu jest Mateusz Balcerek, młody chłopak pełny pomysłów i chęci do pracy. Od najmłodszych lat zakochany w produkcji filmowo-telewizyjnej. Dotychczas mieliśmy szansę zobaczyć go w jury programu „Po Prostu Talent”, a także gościnnie w wielu polskich serialach oraz na deskach teatru we Wrocławiu. W zeszłym roku reprezentował również Polskę u boku takich gwiazd, jak Bruce Willis i Hellen Mirren na europejskiej premierze filmu „RED 2” w Londynie.

„Ja to wiem! ” to teleturniej, w którym udział mogli wziąć uczniowie ze szkół gimnazjalnych, licealnych, a także technikum, którzy nie ukończyli 18-tego roku życia. Uczestnicy, którzy zmagali się z wiedzą, łączyli się w duety, które do programu mogły zgłaszać się zarówno indywidualnie, jak i również przez swoją szkołę do 4 czerwca 2014 roku, gdyż już tydzień później odbył się I etap teleturnieju „Ja to wiem!”.

d24kalq

Tylko najlepsi i najszybsi zarazem zakwalifikowali się do finału programu, w którym walczyli o nagrodę główną, czyli 4-dniowy wyjazd do Parlamentu Europejskiego, którą przygotowała Lidia Geringer de Oedenberg. Odcinki finałowe zostały zarejestrowane techniką telewizyjną przez wykwalifikowany sztab ludzi w specjalnie przygotowanym studio z udziałem publiczności.

Emisja pierwszego odcinka odbędzie się* 6 września 2014 roku o godzinie 19:00* na kanale YouTube Wrocławskiego Klubu Anima.

Kolejne odcinki pojawią się 13.09, 20.09 oraz 27.09.2014 roku o godzinie 19:00.

d24kalq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24kalq
Więcej tematów