Trwa ładowanie...
PiS

Pierwszy taki transfer. Z Nowoczesnej do PiS

Zbigniew Gryglas, dotychczas poseł niezrzeszony dołączył do klubu PiS. Partia Jarosława Kaczyńskiego będzie teraz zrzeszać w parlamencie 236 posłów.

Share
Pierwszy taki transfer. Z Nowoczesnej do PiS
Źródło: East News, fot: Maciej Łuczniewski
d3w2hrs

Były polityk Nowoczesnej zdecydował się na wstąpienie do klubu Prawa i Sprawiedliwości. O swojej decyzji poinformował na antenie TVP Info. W listopadzie polityk dołączył do ugrupowania Jarosława Gowina. Będzie pełnił funkcję wiceprezesa w partii Porozumienie.

Transfer Gryglasa na prawą stronę sceny politycznej był zupełnie niespodziewany dla jego byłego lidera Ryszarda Petru. - Zdziwiony bym był, gdyby dołączył do PiS-u - mówił eks-lider Nowoczesnej. Sam zainteresowany przekonywał, że jego celem jest pozostanie jako poseł bezpartyjny.

Rozstanie byłego polityka Nowoczesnej z jego eks-partią nie należało do najprzyjemniejszych. Gryglas został ukarany naganą za nałożenie opaski Narodowych Sił Zbrojnych. O rozstaniu, jak zgodnie przyznali Petru i sam zainteresowany, zadecydowały różnice programowe.

Spory pomiędzy politykami były widoczne już wcześniej m.in. w sprawie in vitro czy kandydatury Pawła Rabieja na prezydenta Warszawy.

Źródło: TVP Info

d3w2hrs

Podziel się opinią

Share
d3w2hrs
d3w2hrs
Więcej tematów