Trwa ładowanie...

Pierwszy dzień szkoły. Elżbieta Witek na rozpoczęciu roku szkolnego we Włoszczowie. Apelowała do uczniów o szanowanie wartości

Pierwszy dzień szkoły. 1 września rozpoczął się rok szkolny 2020/2021. Elżbieta Witek brała udział w inauguracji roku w I Liceum Ogólnokształcącym we Włoszowie. Tam zaapelowała do uczniów.

Share
Pierwszy dzień szkoły. Elżbieta WitekPierwszy dzień szkoły. Elżbieta WitekŹródło: PAP
d1dg76d

Pierwszy dzień szkoły. Elżbieta Witek w liceum we Włoszowie

1 września zainaugurowany został rok szkolny 2020/2021. Uczniowie wrócili do szkół po półrocznej przerwie. Placówki oświatowe zamknięto w marcu z powodu wybuchu epidemii koronawirusa. Była to jedna z pierwszych decyzji rządu, które miały ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. Powrót do szkoły ma odbyć się na specjalnych warunkach bezpieczeństwa sanitarnego.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek w pierwszy dzień szkoły wybrała się do Włoszczowy, gdzie przemawiała podczas inauguracji roku szkolnego w I Liceum Ogólnokształcącym im. gen. W. Sikorskiego. Wcześniej była na Westerplatte z okazji uroczystości zorganizowanych w 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Pierwszy dzień szkoły. Elżbieta Witek zaapelowała do uczniów

Podczas przemówienia Elżbieta Witek zwróciła uwagę na to, by uczniowie znali i szanowali przeszłość Polski. - Szkoła jest miejscem, gdzie nauczyciele, wychowawcy te wartości przekazują. Bądźcie na nie otwarci, bo to są wartości uniwersalne, które powinny was prowadzić przez całe życie - mówiła Witek w trakcie wizyty w I Liceum Ogólnokształcącym we Włoszczowie, którą cytuje polskieradio24.pl powołując się na PAP.

d1dg76d

Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło wytyczne, które mają zapewnić jak największe bezpieczeństwo uczniom, którzy 1 września rozpoczną nowy rok szkolny 2020/2021. Jakie są wytyczne MEN? Minister Dariusz Piontkowski zapowiedział, że od początku roku szkolnego placówki oświatowe będą otwarte, a lekcje odbywać się będą w sposób tradycyjny. Wprowadzono jednak specjalne zasady, które mają związek z pandemią koronawirusa.

Maseczki wrócą jesienią? Szef GIS komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1dg76d

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dg76d
d1dg76d
Więcej tematów