ycipk-2qscc5

Pierwsze pogrzeby w Christchurch. Pochowano ojca i syna

W Christchurch na wschodzie Nowej Zelandii rozpoczęły się pierwsze pogrzeby ofiar ataków na meczety. Władze wydały dopiero kilkanaście ciał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogrzeby na cmentarzu Memorial Park
Pogrzeby na cmentarzu Memorial Park (East News)
ycipk-2qscc5

W Nowej Zelandii odbywają się pierwsze pogrzeby ofiar masakry w meczetach. Na cmentarzu Memorial Park pochowano mężczyznę i jego syna. Obaj przyjechali do Nowej Zelandii zaledwie kilka miesięcy temu z ogarniętej wojną domową Syrii - informuje RMF FM.

Rodzinom wydano dopiero kilkanaście ciał zabitych. Ta procedura powinna zakończyć się w środę, jednak władze podkreślają, że najważniejsze to w 100 proc. zidentyfikowanie zwłok.

Źródło: East News
ycipk-2qscc5

Jeden z gangów motocyklowych zapowiedział, że jego członkowie ustawią warty przed meczetami, by chronić modlących się w nich muzułmanów.

W atakach zginęło 50 osób, a kolejnych kilkadziesiąt zostało rannych. Większość ofiar stanowili migranci lub uchodźcy z krajów takich jak Pakistan, Indie, Malezja, Indonezja, Turcja, Somalia, Syria, Afganistan i Bangladesz.

ycipk-2qscc5

Kim jest napastnik?

Mężczyzna odpowiedzialny za ataki to 28-letni Australijczyk Brendon Harrison Tarrant. Został aresztowany i stanął przed sądem. Postawiono mu zarzut morderstwa. Nie wykluczone są także inne zarzuty.

Nowozelandzka policja uważa, że 28-letni Australijczyk Brendon Tarrant działał sam. Zamierzał przeprowadzić więcej ataków.

Kolejna rozprawa zaplanowana jest na 5 kwietnia - informuje ABC News.

ycipk-2qscc5

Tarrant nie złożył też wniosku o zwolnienie za kaucją. Media informują, że to były instruktor fitness i działacz prawicowy.

Źródło: East News

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Zobacz także: Burza wokół karty LGBT. Jacek Sasin obruszony

ycipk-2qscc5

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-2qscc5
ycipk-2qscc5