Trwa ładowanie...
d3knz7y

Pierwsza ofiara śmiertelna zamieszek

Zmarł 26-letni mężczyzna, który został postrzelony podczas starć w Londynie - poinformowała brytyjska policja. Według najnowszych doniesień zamieszki odnotowano również w Birmingham i Liverpoolu. Do tej pory aresztowano 450 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwsza ofiara śmiertelna zamieszek
(PAP/EPA, Fot: Kerim Okten)
d3knz7y

Totalna mobilizacja w Wielkiej Brytanii - tego nie było od lat

Londyn w ogniu walk - szokujące nagrania

Mężczyznę z wieloma ranami postrzałowymi znaleziono w poniedziałek wieczorem w jego samochodzie w londyńskiej dzielnicy Croydon. Ranny zmarł po przewiezieniu do szpitala.

d3knz7y

To pierwsza ofiara śmiertelna zamieszek, które w ostatnich dniach wybuchły w stolicy Wielkiej Brytanii, a następnie rozszerzyły się na inne miasta.

Nie ustalono dotąd, kto strzelał do 26-letniego mężczyzny.

Scotland Yard informuje na swojej stronie internetowej, że na miejscu zdarzenia było jeszcze dwóch innych mężczyzn, przy których policja znalazła towary splądrowane ze sklepów. Mężczyźni zostali aresztowani.

Rozruchy zaczęły się od protestu przeciwko śmierci 29-letniego Marka Duggana zastrzelonego w czwartek podczas próby jego aresztowania. Duggan (pseudonim Starrich Mark) był znany policji jako diler. Stał się bardzo niespokojny po tym, jak jego kuzyn Kelvin Easton został zasztyletowany przez nocnym klubem La Boheme w Mile End 27 marca.

d3knz7y

Do tej pory aresztowano 450 osób, w tym 200 minionej nocy. Według najnowszych doniesień rozruchy przeniosły się do dzielnic Croydon, Brixton, Lavender Hill i Hackney w północnej części Londynu. Zamieszki odnotowano również w Birmingham i Liverpoolu.

W związku z rozruchami premier David Cameron i burmistrz Londynu Boris Johnson przerwali swoje urlopy i wrócili do kraju. W poniedziałek z urlopu wróciła minister spraw wewnętrznych Theresa May. Na wtorek rano zaplanowano posiedzenie sztabu antykryzysowego.

d3knz7y

Podziel się opinią

Share
d3knz7y
d3knz7y
Więcej tematów