Trwa ładowanie...
ycipk-4n71qt

Piekarska: Nie rozumiem, jak kobiety mogą wspierać PiS

- Nie chcę Polski, w której rządzi prof. Bogdan Chazan - mówi Katarzyna Piekarska. - Dla mnie prawa kobiet to sprawa, którą trzeba się zajmować, bo PiS je ogranicza - ocenia była posłanka Unii Wolności i SLD.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piekarska: Nie rozumiem, jak kobiety mogą wspierać PiS
(PAP, Fot: Tomasz Gzell)
ycipk-4n71qt

"Najpierw spytał, czy mam męża"

Katarzyna Piekarska, była posłanka Unii Wolności i SLD, która dziś działa w sejmiku mazowieckim w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" przyznaje, że podczas ciąży "przez chwilę" była pacjentką prof. Bogdana Chazana (w 2014 roku został odwołany z funkcji dyrektora Szpitala św. Rodziny po głośnej sprawie pacjentki, której odmówił legalnej aborcji mimo przesłanek medycznych w postaci wad płodu, powołując się na klauzulę sumienia - przyp. red.).

- Byłam u niego na wizycie, gdy byłam w ciąży. Zapytałam o badania prenatalne. Najpierw spytał, czy mam męża, potem czy on o tym wie i żebym przyszła z mężem. Powiedziałam, że jestem dorosła. Potem stwierdził, że on takich badań nie robi, bo pewnie gdybym się dowiedziała, że dziecko jest chore, tobym usunęła. Ani słowa o tym, że zdiagnozowane choroby w życiu płodowym można leczyć w trakcie ciąży, bądź po urodzeniu dziecka - opowiada Piekarska.

ycipk-4n71qt

Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł o tabletce "dzień po"

"Panowie z PiS wiedzą lepiej, co jest dobre dla kobiet"

- Niestety, panowie z PiS wiedzą lepiej, co jest dobre dla kobiet, co im wolno, a czego nie. Potem okazuje się, że część z tych panów jest po rozwodach, ma problem z płaceniem alimentów, dopuszcza się przemocy domowej - ocenia była posłanka Unii Wolności i SLD.

ycipk-4n71qt

Jak stwierdza Piekarska, nie ma nic przeciwko rozwodom, ale jeśli poucza się innych, do tego dołącza się pierwiastek kościelny i boski, to samemu warto próbować być nieskazitelnym. - Zresztą, traktowanie przez tę władzę kobiet jest czymś haniebym. Nie rozumiem, jak kobiety mogą wspierać PiS - zastanawia się była posłanka SLD.

Źródło: WP, Dziennik Gazeta Prawna

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4n71qt

ycipk-4n71qt
ycipk-4n71qt