Trwa ładowanie...

Pfrizer ma szczepionkę na COVID. Kiedy rozpocznie się jej dystrybucja?

Szczepionka na COVID trafi do obiegu już niedługo - twierdzi generał armii USA. Wiadomo już także, czy będzie darmowa w USA.

Share
Gustave Perna - generał armii Stanów Zjednoczonych, główny oficer operacji "Warp Speed", odpowiedział na pytanie o to, kiedy szczepionka trafi do Amerykanów
Gustave Perna - generał armii Stanów Zjednoczonych, główny oficer operacji "Warp Speed", odpowiedział na pytanie o to, kiedy szczepionka trafi do AmerykanówŹródło: PAP
d1zl3hn

Gustave Perna - generał armii Stanów Zjednoczonych, główny oficer operacji "Warp Speed", odpowiedział na pytanie o to, kiedy szczepionka trafi do Amerykanów. Wyraził jednak obawę, że nie wszyscy będą chcieli z niej skorzystać.

"Dajemy sczepionki Amerykanom, a oni ich nie biorą. Mówią: Hej, nie wierzę w szczepionki. - Wstyd. To nie pozwala mi zasnąć w nocy" - mówił Gustave Perna w niedzielnym wywiadzie dla telewizji CBS News.

d1zl3hn

Dziennikarz pytał generała o to, jak szybko szczepionka trafi do 300 milionów Amerykanów. Perna zapewnił o rozpoczęciu dystrybucji zaraz po zatwierdzeniu szczepionki, ale wyraził obawę o reakcję antyszczepionkowców. Powołał się w tym kontekście na słowa komisarz ds. Zdrowia w News Jersey, Judith Perischilli, która już wcześniej podkreślała, że wielu ludzi może unikać szczepionki.

"Przebadaliśmy 2000 osób z opieki zdrowotnej, lekarzy i pielęgniarek i wiemy, że ponad 60 procent lekarzy powiedziało, że przyjmą szczepionkę. Wiemy też, że ok. 40 procent pielęgniarek stwierdziło, że ustawiłoby się w kolejce po szczepionkę" - mówiła Perischilli w wywiadzie dla CBS, dodając jednocześnie, że "istnieje wiele wątpliwości co do szczpionek".

Zobacz także: Testy antygenowe. Dr Sutkowski mówi, co robić jeśli test wyjdzie fałszywie (WIDEO)

Gus Perna zapewnia jednak, że dystrybucja rozpocznie się natychmiast po tym, jak wyda rozkaz "wykonania". Dodał także, że rząd zgromadził już dawki szczepionki, ale nie chciał wchodzić w szczegóły.

d1zl3hn

"Nie chcę wywoływać niepokoju. W tej chwili musimy pracować nad szczegółami. Za miesiąc będę mógł powiedzieć więcej" - podsumował w wywiadzie z CBS News.

Pfizer. Szacepionka na COVID

Pfizer, jedna z wielu firm farmaceutycznych pracujących nad szczepionką, ogłosiła w poniedziałek, że najnowsze testy wykazują ponad 90-procentową skuteczność nowej szczepionki w zapobieganiu chorobie.

Prezes i dyrektor generalny firmy Pfizer, Albert Bourla, powiedział w swoim oświadczeniu, że jego firma jest o krok bliżej bardzo potrzebnego przełomu, który pomoże zakończyć ten globalny kryzys zdrowotny.

Korespondentka CNN w Białym Domu, Kaitlan Collins, poinformowała na swoim Twitterze, że szczepionka będzie bezpłatna dla obywateli Stanów Zjednoczonych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1zl3hn

Podziel się opinią

Share
d1zl3hn
d1zl3hn
Więcej tematów