Trwa ładowanie...

Petycja do papieża o ukrócenia kariery o. Rydzyka. Ogromna liczba zebranych podpisów

W sieci pojawiła się petycja skierowana do papieża. Polacy apelują o interwencję w sprawie polityki prowadzonej przez o. Rydzyka. W ciągu ostatnich trzech dni petycję podpisało ponad 37 tysięcy osób.

Petycja do papieża o ukrócenia kariery o. Rydzyka. Ogromna liczba zebranych podpisówŹródło: PAP
dp3uifv
dp3uifv

We wtorek na stronie avaaz.org z petycjami obywatelskimi pojawił się apel skierowany do papieża Franciszka. Chodzi o "ukrócenie" politycznej działalności o. Tadeusza Rydzyka i przywrócenie charakteru religijnego jego radiu oraz telewizji. Zdaniem autora petycji, Adama N., duchowny używa katolicyzmu do wzbogacania się i zdobywania władzy, a jego działania doprowadzają do dzielenia Polaków i są przejawem patologii w kościele katolickim.

"Tadeusz Rydzyk bierze aktywny udział w polskiej polityce. Politycy wspierają finansowo (z budżetu państwa) jego inwestycje, które na ogół nie mają nic wspólnego z religią, a on popiera ich w swoim radiu i telewizji" - czytamy w petycji. Zdaniem Adama N. o. Rydzyk swoją retoryką szerzy rasizm i nienawiść. Petycja jest nie tylko krytyką samego ojca Rydzyka ale także szerszego kręgu duchownych, którzy "w milczeniu akceptują niegodną chrześcijanina postawę Tadeusza Rydzyka. Sprawiają wrażenie jakby strach przed jego potęgą medialną i polityczną był silniejszy niż przywiązanie do zasad elementarnej przyzwoitości."

Apel Adama N. odbił się szerokim echem w mediach społecznościowych - internauci udostępniają petycję na prywatnych profilach, zachęcając znajomych do składania podpisów. W ciągu ostatnich trzech dni petycję podpisało ponad 37 300 osób. To ogromna liczba, która rośnie z każdą sekundą. Cel petycji wynosi 100 tysięcy podpisów.

dp3uifv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp3uifv
Więcej tematów