Trwa ładowanie...
d3zc113

Petycja do papieża o ukrócenia kariery o. Rydzyka. Ogromna liczba zebranych podpisów

W sieci pojawiła się petycja skierowana do papieża. Polacy apelują o interwencję w sprawie polityki prowadzonej przez o. Rydzyka. W ciągu ostatnich trzech dni petycję podpisało ponad 37 tysięcy osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (PAP)
d3zc113

We wtorek na stronie avaaz.org z petycjami obywatelskimi pojawił się apel skierowany do papieża Franciszka. Chodzi o "ukrócenie" politycznej działalności o. Tadeusza Rydzyka i przywrócenie charakteru religijnego jego radiu oraz telewizji. Zdaniem autora petycji, Adama N., duchowny używa katolicyzmu do wzbogacania się i zdobywania władzy, a jego działania doprowadzają do dzielenia Polaków i są przejawem patologii w kościele katolickim.

"Tadeusz Rydzyk bierze aktywny udział w polskiej polityce. Politycy wspierają finansowo (z budżetu państwa) jego inwestycje, które na ogół nie mają nic wspólnego z religią, a on popiera ich w swoim radiu i telewizji" - czytamy w petycji. Zdaniem Adama N. o. Rydzyk swoją retoryką szerzy rasizm i nienawiść. Petycja jest nie tylko krytyką samego ojca Rydzyka ale także szerszego kręgu duchownych, którzy "w milczeniu akceptują niegodną chrześcijanina postawę Tadeusza Rydzyka. Sprawiają wrażenie jakby strach przed jego potęgą medialną i polityczną był silniejszy niż przywiązanie do zasad elementarnej przyzwoitości."

Apel Adama N. odbił się szerokim echem w mediach społecznościowych - internauci udostępniają petycję na prywatnych profilach, zachęcając znajomych do składania podpisów. W ciągu ostatnich trzech dni petycję podpisało ponad 37 300 osób. To ogromna liczba, która rośnie z każdą sekundą. Cel petycji wynosi 100 tysięcy podpisów.

d3zc113

Podziel się opinią

Share
d3zc113
d3zc113
Więcej tematów