Trwa ładowanie...
d3xrdpp

Petru zwrócił się do prezydenta o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

• Lider Nowoczesnej chce informacji nt. prac komisji ws. katastrofy smoleńskiej
• Żąda wyjaśnienia powodów ponownego rozpoczęcia tych działań
• "To już najwyższy czas, by prezydent powołał RBN"
• Petru nie zwrócił się do prezydenta drogą oficjalną, ale poprzez media
• Kancelaria Prezydenta: nie będzie komentarza w tej sprawie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Petru
Ryszard Petru (WP)
d3xrdpp

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru zwrócił się w czwartek do prezydenta Andrzeja Dudy o powołanie i zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Oczekuje przekazania wiedzy, jakie nowe informacje były powodem ponownego rozpoczęcia prac ws. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej. Petru poinformował, że jego wniosek ma związek z rozpoczynającą się w piątek międzynarodową konferencją nt. polityki bezpieczeństwa w Monachium.

- Chciałbym, żeby w ramach tej Rady Bezpieczeństwa Narodowego prezydent Andrzej Duda powiedział nam i poinformował kluby parlamentarne, jakie to nowe informacje ws. Smoleńska pojawiły się od pojawienia się raportu Jerzego Millera, które to powodują, że rozpoczyna się praca w komisji - powiedział.

- Być może pojawiły się jakieś nowe informacje ws. katastrofy smoleńskiej, o których nie wiemy - mówił lider Nowoczesnej.

d3xrdpp

Dodał, że to już najwyższy czas, by prezydent powołał RBN, ponieważ od wybrania Dudy minęło już kilka miesięcy. Petru powiedział, że w sprawie RBN nie zwrócił się drogą oficjalną, czyni to za pośrednictwem mediów.

Szef biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski powiedział PAP, że nie będzie żadnego komentarza ze strony Kancelarii Prezydenta w tej sprawie.

Na początku lutego MON wznowiło badanie katastrofy smoleńskiej. Przy Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego została powołana podkomisja, która - jak zapowiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz - zbada "całość tragedii smoleńskiej". Jej pierwsze posiedzenie zaplanowano na początku marca.

d3xrdpp

Podziel się opinią

Share
d3xrdpp
d3xrdpp
Więcej tematów