Trwa ładowanie...
d192xbe

Petru odpowiada Lubnauer. "Jestem wiernym ideom"

Pomiędzy Katarzyną Lubnauer a Ryszardem Petru trwa wymiana ciosów. Przewodnicząca Nowoczesnej stwierdziła, że były lider nie zostanie wiceprzewodniczącym, bo wykazał się nielojalnością. Ryszard Petru odpowiada, że lojalny jest, ale wobec idei, które towarzyszyły mu podczas zakładania partii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Petru stwierdził, że nie miał oczekiwań, aby zostać wiceprzewodniczącym Nowoczesnej
Ryszard Petru stwierdził, że nie miał oczekiwań, aby zostać wiceprzewodniczącym Nowoczesnej (newspix.pl, Fot: GRZEGORZ LYKO / FOKUSMEDIA)
d192xbe

Katarzyna Lubnauer ma ogłosić niedługo, kto zostanie jej zastępcą. Rozwiała jednocześnie wątpliwości, co do kandydatury Ryszarda Petru na to stanowisko. - Z jego ust padło ostatnio tyle słów o mnie i o Nowoczesnej, że nie byłby to dobry pomysł - stwierdziła.

Dla Ryszarda Petru nie ma tematu

Były lider Nowoczesnej odpowiedział, że on sam nigdy nie miał ambicji, aby objąć funkcję wiceprzewodniczącego. - W moim przekonaniu nie ma w ogóle tematu, bo nigdy nie miałem takich oczekiwań - stwierdził w rozmowie z PAP.

d192xbe

Skomentował również słowa Lubnauer o własnej nielojalności. - Zakładałem Nowoczesną na warszawskim Torwarze i osoby, które wtedy były na kongresie założycielskim, do dzisiaj są lojalne wobec idei, które były wtedy tworzone. Ja jestem wierny tym ideom i oczekuję od wszystkich, że też będą wierni - stwierdził Petru.

Zaprzeczył również pogłoskom, że w związku z całym zamieszaniem mógłby przejść do Platformy Obywatelskiej. - To absurdalny scenariusz - uciął krótko.

Źródło: rmf24.pl

d192xbe

Podziel się opinią

Share

d192xbe

d192xbe
Więcej tematów