Trwa ładowanie...

Petru apeluje do Nowoczesnej. "Czas połączyć siły"

Założyciel i były przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru zwrócił się z apelem do swoich "przyjaciół" z tej partii. Jak podaje PAP, lider Teraz! zaproponował ugrupowaniu Katarzyny Lubnauer utworzenie wspólnego klubu poselskiego.

Share
Petru apeluje do Nowoczesnej. "Czas połączyć siły"Źródło: East News
d2zlegf

W liście otwartym do członków Nowoczesnej Ryszard Petru wskazuje, że majowe wybory do PE, a także jesienne wybory do Sejmu i Senatu będą zasadniczymi elekcjami, które zadecydują o przyszłości Polski. To także batalia o to, czy w europarlamencie będą reprezentowane liberalne wartości.

"Naczelnym zadaniem całej opozycji jest uchronić kraj przed niszczącym działaniem PiS. Współpraca jest tak ważna, że wszelkie różnice dzielące ugrupowania opozycyjne muszą zejść na plan dalszy. Dlatego powołana została Koalicja Europejska, której wspólnym mianownikiem jest Polska w Unii Europejskiej, Polska demokratyczna i praworządna, Polska przestrzegająca podstawowych zasad przyzwoitości w życiu publicznym. Do tej Koalicji przystąpiło ugrupowanie Teraz! i wierzę, że zarząd partii Nowoczesna podejmie podobną decyzję" - napisał Petru.

Lider Teraz! podkreślił, że jego wyborcy oraz elektorat Nowoczesnej oczekuje ścisłej współpracy od obu partii. "Reprezentujemy wartości, których żadne inne ugrupowanie parlamentarne i pozaparlamentarne nie reprezentuje: wolności osobistej i gospodarczej, rozdziału państwa i Kościoła, a także sprzeciwu wobec narastającego w Polsce populizmu gospodarczego" - oświadczył Petru.

d2zlegf

W związku z wieloma wspólnymi postulatami oraz podobnym profilem obu ugrupowań, Ryszard Petru zaproponował Nowoczesnej bliższą współpracę. "Najwyższy czas połączyć siły i rozpocząć ścisłą współpracę naszych ugrupowań zarówno w parlamencie, jak i poza nim. Aby to było możliwe proponuję powołanie wspólnego klubu poselskiego oraz zespołów roboczych, które będą koordynowały wspólne prace programowe i działania kandydatów w najbliższych kampaniach wyborczych" - czytamy w liście otwartym.

Zobacz także: Ostra reakcja Pawła Kukiza na wywiad Donalda Tuska

Przypomnijmy - Petru wprowadził Nowoczesną do Sejmu w 2015 roku z prawie 8-procentowym poparciem. Po utraceniu funkcji przewodniczącego, polityk opuścił partię w maju ub. roku. Kilka miesięcy później, wspólnie z Joanną Scheuring-Wielgus oraz Joanną Schmidt powołał partię Teraz!. Niedawno ugrupowanie dołączyło do Koalicji Europejskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2zlegf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zlegf
d2zlegf
Więcej tematów