Trwa ładowanie...
d3x7dxu
IAR

Petro Poroszenko: zabójstwa dziennikarza Ołesia Buzyny i polityka Ołeha Kałasznikowa to prowokacja

Zabójstwo dziennikarza Ołesia Buzyny i polityka Ołeha Kałasznikowa w Kijowie to prowokacja korzystna dla wrogów Ukrainy - takiego zdania jest prezydent Petro Poroszenko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Petro Poroszenko
Petro Poroszenko (WP, Fot: Konrad Żelazowski)
d3x7dxu

Szef państwa zażądał od organów ścigania jak najszybszego przeprowadzenia śledztw ws. zabójstw. Ukraińcy powinni być informowani o ich przebiegu. Zdaniem Petra Poroszenki, zabójstwa to prowokacje mające na celu destabilizację sytuacji wewnętrznej i dyskredytację miejscowych polityków.

Także ukraińscy eksperci Wadym Karasiow i Taras Berezowec są zdania, że Moskwa liczy na zaniepokojenie mieszkańców wschodu i południa Ukrainy, które może przerodzić się w protesty. Kreml chce pokazać, że "kijowska junta" zabija swoich wrogów. Zwracają uwagę, że pytanie o morderstwo Ołesia Buzyny nie zaskoczyło Władimira Putina w czasie konferencji, a rosyjski prezydent mówił tak, jakby miał wcześniej przygotowaną odpowiedź.

W środę wieczorem zastrzelono polityka Partii Regionów, organizatora prorządowych protestów w czasie rewolucji, Ołeha Kałasznikowa, a w czwartek dziennikarza i publicystę Ołesia Buzynę, który nie ukrywał swoich prorosyjskich sympatii.

d3x7dxu

Podziel się opinią

Share

d3x7dxu

d3x7dxu
Więcej tematów