Trwa ładowanie...

Petro Poroszenko rozmawiał z Władimirem Putinem

W ostatnich tygodniach prezydent Ukrainy Petro Poroszenko odbył dwie bezpośrednie rozmowy telefoniczne z gospodarzem Kremla Władimirem Putinem. Tematem była napięta sytuacja w Donbasie. Rozmowy nie przyniosły jednak żadnych rezultatów.

Petro Poroszenko rozmawiał z Władimirem PutinemŹródło: PAP, fot: Jacek Turczyk
dfasv4h
dfasv4h

O rozmowach Władimira Putina i Petra Poroszenki dowiedział się portal Ukraińska Prawda. Służby prasowe ukraińskiego prezydenta poinformowały portal, że rozmowy zainicjowane przez Poroszenkę związane były z zaostrzeniem od miesiąca sytuacji w Donbasie. Ukraiński prezydent w związku z tym domagał się zaprzestania artyleryjskich ataków na Awdijiwkę i umożliwienia remontu sieci elektrycznej zniszczonej w wyniku ostrzałów.

Poroszenko poruszył też kwestię zwolnienia więzionych bezprawnie w Rosji Ukraińców - m.in. Ołeha Sencowa. Rozmowy, jak informują służby prasowe prezydenta, były uzgodnione z innymi krajami formatu normandzkiego - czyli Niemcami i Francją. Nie przyniosły jednak żadnego rezultatu i dlatego, jak czytamy, służby prasowe Poroszenki nie informowały o nich dotychczas.

dfasv4h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfasv4h
Więcej tematów