Trwa ładowanie...
d1fy3um

Petro Poroszenko rozmawiał z Władimirem Putinem

W ostatnich tygodniach prezydent Ukrainy Petro Poroszenko odbył dwie bezpośrednie rozmowy telefoniczne z gospodarzem Kremla Władimirem Putinem. Tematem była napięta sytuacja w Donbasie. Rozmowy nie przyniosły jednak żadnych rezultatów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d1fy3um

O rozmowach Władimira Putina i Petra Poroszenki dowiedział się portal Ukraińska Prawda. Służby prasowe ukraińskiego prezydenta poinformowały portal, że rozmowy zainicjowane przez Poroszenkę związane były z zaostrzeniem od miesiąca sytuacji w Donbasie. Ukraiński prezydent w związku z tym domagał się zaprzestania artyleryjskich ataków na Awdijiwkę i umożliwienia remontu sieci elektrycznej zniszczonej w wyniku ostrzałów.

Poroszenko poruszył też kwestię zwolnienia więzionych bezprawnie w Rosji Ukraińców - m.in. Ołeha Sencowa. Rozmowy, jak informują służby prasowe prezydenta, były uzgodnione z innymi krajami formatu normandzkiego - czyli Niemcami i Francją. Nie przyniosły jednak żadnego rezultatu i dlatego, jak czytamy, służby prasowe Poroszenki nie informowały o nich dotychczas.

d1fy3um

Podziel się opinią

Share

d1fy3um

d1fy3um
Więcej tematów