Trwa ładowanie...
d448x78
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Petro Poroszenko rozmawiał z Angelą Merkel o kryzysie ukraińskim

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko rozmawiał telefonicznie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel; oboje zgodzili się, że kolejnym krokiem w kierunku rozwiązania kryzysu ukraińskiego powinno być spotkanie na najwyższym szczeblu - podały media ukraińskie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Angela Merkel
Angela Merkel (PAP/EPA, Fot: Valda Kalnina)
d448x78

Rozmowa, w trakcie której Poroszenko podziękował Merkel za starania na rzecz pokojowego uregulowania sytuacji na wschodniej Ukrainie, odbyła się w nocy z poniedziałku na wtorek.

Prezydent Ukrainy "wysoko ocenił współpracę rządu niemieckiego w organizacji dialogu międzynarodowego, a w szczególności w przeprowadzeniu czterostronnego spotkania ministrów spraw zagranicznych Niemiec, Ukrainy, Francji i Rosji 17 sierpnia. Rozmówcy zgodzili się, że kolejnym krokiem w celu znalezienia sposobów rozwiązania konfliktu powinno być spotkanie na najwyższym szczeblu" - głosi komunikat służb prasowych Poroszenki.

Spotkanie szefów MSZ czterech państw na temat kryzysu ukraińskiego odbyło się w niedzielę w Berlinie. Nie przyniosło ono jednak oczekiwanych rezultatów.

Władze Ukrainy zaprosiły Merkel do złożenia wizyty w Kijowie w najbliższą sobotę, jednak jak poinformowano w Berlinie, kanclerz nie zdecydowała jeszcze, czy pojedzie do ukraińskiej stolicy.

d448x78

Podziel się opinią

Share

d448x78

d448x78
Więcej tematów