Trwa ładowanie...

Petro Poroszenko: 26 sierpnia w Mińsku szczyt Ukraina-UE-Unia Celna

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko poinformował na swojej stronie internetowej, że przedstawiciele UE, Ukrainy oraz Unii Celnej, tworzonej przez Rosję, Kazachstan i Białoruś, spotkają się na szczycie na wysokim szczeblu 26 sierpnia w Mińsku. Rzecznik Kremla potwierdził, że na spotkanie uda się prezydent Rosji Władimir Putin.

Share
Petro Poroszenko: 26 sierpnia w Mińsku szczyt Ukraina-UE-Unia Celna
Źródło: AFP, Fot: Sergei Supinsky
d1gtcct

Na stronie internetowej ukraińskiego prezydenta podkreślono, że szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso poparł inicjatywę Poroszenki w sprawie zaproszenia UE do udziału w spotkaniu.

Celem szczytu w formacie "Ukraina-UE-Trójka Eurazjatycka (...) będzie omówienie kwestii związanych z wdrożeniem umowy stowarzyszeniowej między Ukrainą a UE, bezpieczeństwem energetycznym oraz stabilizacją sytuacji w Donbasie" - głosi komunikat.

d1gtcct

Jak przekazano, Poroszenko podziękował Barroso za gotowość wysłania do Mińska trojga członków KE, co określono jako "bezprecedensowy krok", który dowodzi "solidarności i wsparcia UE wobec Ukrainy".

Przewodniczący Komisji Europejskiej poinformował z kolei Poroszenkę, że Unię Europejską na szczycie w Mińsku reprezentować będą: szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton, komisarz ds. handlu Karel de Gucht oraz komisarz ds. energii Guenther Oettinger - podała wcześniej KE.

d1gtcct

Podziel się opinią

Share
d1gtcct
d1gtcct
Więcej tematów