Trwa ładowanie...
d2mlu7c
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Petro Poroszenko: 26 sierpnia w Mińsku szczyt Ukraina-UE-Unia Celna

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko poinformował na swojej stronie internetowej, że przedstawiciele UE, Ukrainy oraz Unii Celnej, tworzonej przez Rosję, Kazachstan i Białoruś, spotkają się na szczycie na wysokim szczeblu 26 sierpnia w Mińsku. Rzecznik Kremla potwierdził, że na spotkanie uda się prezydent Rosji Władimir Putin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Petro Poroszenko
Petro Poroszenko (AFP, Fot: Sergei Supinsky)
d2mlu7c

Na stronie internetowej ukraińskiego prezydenta podkreślono, że szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso poparł inicjatywę Poroszenki w sprawie zaproszenia UE do udziału w spotkaniu.

Celem szczytu w formacie "Ukraina-UE-Trójka Eurazjatycka (...) będzie omówienie kwestii związanych z wdrożeniem umowy stowarzyszeniowej między Ukrainą a UE, bezpieczeństwem energetycznym oraz stabilizacją sytuacji w Donbasie" - głosi komunikat.

Jak przekazano, Poroszenko podziękował Barroso za gotowość wysłania do Mińska trojga członków KE, co określono jako "bezprecedensowy krok", który dowodzi "solidarności i wsparcia UE wobec Ukrainy".

Przewodniczący Komisji Europejskiej poinformował z kolei Poroszenkę, że Unię Europejską na szczycie w Mińsku reprezentować będą: szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton, komisarz ds. handlu Karel de Gucht oraz komisarz ds. energii Guenther Oettinger - podała wcześniej KE.

d2mlu7c

Podziel się opinią

Share

d2mlu7c

d2mlu7c
Więcej tematów