Trwa ładowanie...

PETA namawia właścieli psów i kotów: zmieńcie dietę pupili na wegetariańską

• Organizacja broniąca praw zwierząt zachęca ich właścicieli do zmiany diety pupili na wegetariańską
• [ Dieta wegetariańska ]( https://portal.abczdrowie.pl/wegetarianizm-i-weganizm / ) świadomie i celowo wyłącza mięso z diety
• PETA twierdzi, że białko mięsne w diecie zwierząt może być z powodzeniem zastąpione białkiem roślinnym

PETA namawia właścieli psów i kotów: zmieńcie dietę pupili na wegetariańskąŹródło: Pixabay
d4kanz2
d4kanz2

Jeśli karmisz swojego pupila zwykłą karmą dla zwierząt, możesz szkodzić jego zdrowiu - czytamy na oficjalnej stronie organizacji. PETA tłumaczy, że w powszechnie dostępnej karmie występują części zwierząt uznane za niezdatne do konsumpcji przez człowieka. Dlaczego miały by je zatem jeść zwierzęta? - pyta organizacja. Wycofane części np. kurczaków trafiają do zwierzęcej karmy. Jest to często mięso zwierząt, które zmarły wskutek zakażenia czy choroby.

PETA wkazazuje, że w kilku stanach wykorzystywanie niezdatnych do spożycia przez ludzi części np. kurczaka i sprzedawanie ich do firm produkujących karmę dla zwierząt, jest legalne.

Większość jedzenia zawiera te same hormony, pestycydy i antybiotyki, które można znaleźć w jedzeniu dla ludzi. Jeśli martwisz się o zdrowie swojego pupila i jesteś zaniepokojony okrucieństwem przemysłu mięsnego, jest to czas, by zaprzestać kupowania karmy dla zwierząt- można przeczytać na stronie organizacji.

d4kanz2

Wielu wegetarian i wegan zdrowo karmi swoje zwierzęta, wykluczając z diety mięso - czytamy dalej. Jednym z przykładów jest Bramble, 27-letni border collie, przebywający wyłącznie na diecie wegańskiej, odżywiany tylko ryżem, soczewicą i organicznymi warzywami. Wiekowy pies został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

PETA wskazuje, że ludzkie jedzenie posiada wspólny mianownik z tym zwierzęcym, wywołuje mianowicie alergie, raka, wpływa na serce, problemy z kośćmi. Zwierzęce karmy zostały ponadto skażone podczas epidemii takich jak choroba wściekłych krów i wielu innych.

Organizacja przekonuje, że gdyby człowiek chciał nakarmić zwierzęta w pełni naturalnie, musiałby serwować kotom ptactwo lub pozwalać im polować, co także nie jest sprawiedliwym wyjściem.

"Psy i koty cieszą się zdrowiem na nowej diecie. Dieta wegetariańska dla twojego pupila jest zgodna z etyką praw zwierząt." - pisze PETA na swojej stronie internetowej.

d4kanz2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kanz2
Więcej tematów