Trwa ładowanie...
d2hyow1

Peres ostrzega: nie odsuwajcie Arafata od władzy

Szimon Peres (PAP)
Minister spraw zagranicznych Izraela Szimon Peres przestrzegł w sobotę prawicowych kolegów z rządu przed ewentualnymi konsekwencjami odsunięcia Jasera Arafata od władzy. Szef izraelskiej dyplomacji odniósł się tym samym do wypowiedzi kilku ministrów z partii premiera Ariela Szarona - Likudu, żądających odsunięcia przywódcy Autonomii Palestyńskiej po ostatnim palestyńskim ataku w Haderze.

d2hyow1
d2hyow1

Do czwartkowego zamachu, w którym zginęło 6 Izraelczyków, przyznało się militarne skrzydło Al Fatah - organizacja Arafata.

Peres tłumaczył w radiu publicznym, że Jaser Arafat został wybrany przez Palestyńczyków i władze Izraela nie mogą wybierać przywódcy narodu palestyńskiego.

Minister spraw zagranicznych Izraela przestrzegał tych, którzy chcieliby pozbyć się Arafata i występują przeciwko jego organizacji, że na ich miejsce mogą pojawić się radykalne organizacje Hamas i Dżihad.

Szimon Peres przypominał, że tak stało się w Libanie, gdzie po usunięciu Organizacji Wyzwolenia Palestyny przez Izrael jej miejsce zajęła działająca z inspiracji Iranu polityczno-militarna organizacja Hezbollah. Organizacja znana jest z krwawych zamachów na Izraelczyków. (mk)

d2hyow1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hyow1
Więcej tematów