Trwa ładowanie...
d2le8wq

Pentagon: rozmowy z Rosją "bardzo pozytywne"

Jako bardzo pozytywne określił w środę wysoki
rangą przedstawiciel Pentagonu rosyjsko-amerykańskie rozmowy o
planowanej przez USA tarczy przeciwrakietowej i współpracy w
dziedzinie bezpieczeństwa.

Share
d2le8wq

Dodał, że strona amerykańska przedstawiła szczegółowe informacje 10-osobowej delegacji rosyjskiej, na czele której stoi wiceszef sztabu generalnego - Jurij Bałujewski.

Rosjanie są wyraźnie zaangażowani w tę robotę - powiedział urzędnik Pentagonu, nawiązując do uzgodnień prezydentów Władimira Putina i George`a W. Busha, które dotyczą koncepcji nowych stosunków w zakresie bezpieczeństwa.

Amerykańsko-rosyjskie konsultacje na temat przyszłej współpracy obu krajów w obronie antyrakietowej rozpoczęły się we wtorek.

Wcześniej rzecznik Pentagonu - kontradmirał Craig Quigley ujawnił jedynie, że przedstawiciele USA zaprezentowali delegacji rosyjskiej, kierowanej przez pierwszego zastępcę szefa sztabu generalnego generała Jurija Bałujewskiego, koncepcje nowych stosunków w zakresie bezpieczeństwa.

Obie strony zgodziły się, że na tak wczesnym etapie dyskusji lepiej robić to w tajemnicy, by każda ze stron miała czas przyswoić sobie informacje, przedstawione przez reprezentantów drugiej strony - powiedział Quigley.

Eksperci uważają, że strona amerykańska ujawni Rosjanom szczegóły dotyczące badań i prób z pociskami balistycznymi niszczącymi rakiety w locie, a także broni laserowej, która może niszczyć rakiety niedługo po ich wystrzeleniu.(mon)

d2le8wq

Podziel się opinią

Share
d2le8wq
d2le8wq
Więcej tematów