Trwa ładowanie...
d2cyb2q

Pentagon potwierdza śmierć rzecznika IS

• Pentagon oficjalnie potwierdził, że w amerykańskim nalocie zginął Abu Muhammad al-Adnani, rzecznik tak zwanego Państwa Islamskiego

• O zabiciu faktycznego numeru dwa w terrorystycznej organizacji media informowały już 30 sierpnia
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pentagon potwierdza śmierć rzecznika IS
(Wikipedia, Fot: David B. Gleason)
d2cyb2q

Informację o śmierci jednego z najbardziej znanych przywódów IS rosyjski resort obrony przekazał już 31 sierpnia. Jak napisano wówczas w komunikacie, al-Adnani zginął dzień wcześniej w rezultacie ostrzału z rosyjskiego bombowca Su-34 przeprowadzonego w prowincji Aleppo. Informację tę miało potwierdzić kilka kanałów wywiadowczych.

W reakcji na doniesienia rosyjskiego ministerstwa przedstawiciele Pentagonu uznali wówczas, że Moskwa bezpodstawnie przypisuje sobie ten sukces. Jak przekazał rzecznik amerykańskiego resortu obrony Peter Cook, nie było informacji na poparcie twierdzeń Rosjan, że oni również przeprowadzili atak na al-Adnaniego.

Al-Adnani był jednym z najbardziej znanych przywódców tzw. Państwa Islamskiego. Zamieszczał w internecie wiele przesłań audio, w których groził atakami przeciwnikom IS. To on ogłosił latem 2014 roku utworzenie przez dżihadystów kalifatu na opanowanych przez nich obszarach Iraku i Syrii.

d2cyb2q

Amerykanie wyznaczyli za jego głowę nagrodę wysokości 5 milionów dolarów.

d2cyb2q

Podziel się opinią

Share
d2cyb2q
d2cyb2q
Więcej tematów