ycipk-ei0x5e

Pentagon potwierdza śmierć rzecznika IS

• Pentagon oficjalnie potwierdził, że w amerykańskim nalocie zginął Abu Muhammad al-Adnani, rzecznik tak zwanego Państwa Islamskiego

• O zabiciu faktycznego numeru dwa w terrorystycznej organizacji media informowały już 30 sierpnia
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pentagon potwierdza śmierć rzecznika IS
(Wikipedia, Fot: David B. Gleason)
ycipk-ei0x5e

Informację o śmierci jednego z najbardziej znanych przywódów IS rosyjski resort obrony przekazał już 31 sierpnia. Jak napisano wówczas w komunikacie, al-Adnani zginął dzień wcześniej w rezultacie ostrzału z rosyjskiego bombowca Su-34 przeprowadzonego w prowincji Aleppo. Informację tę miało potwierdzić kilka kanałów wywiadowczych.

W reakcji na doniesienia rosyjskiego ministerstwa przedstawiciele Pentagonu uznali wówczas, że Moskwa bezpodstawnie przypisuje sobie ten sukces. Jak przekazał rzecznik amerykańskiego resortu obrony Peter Cook, nie było informacji na poparcie twierdzeń Rosjan, że oni również przeprowadzili atak na al-Adnaniego.

Al-Adnani był jednym z najbardziej znanych przywódców tzw. Państwa Islamskiego. Zamieszczał w internecie wiele przesłań audio, w których groził atakami przeciwnikom IS. To on ogłosił latem 2014 roku utworzenie przez dżihadystów kalifatu na opanowanych przez nich obszarach Iraku i Syrii.

ycipk-ei0x5e

Amerykanie wyznaczyli za jego głowę nagrodę wysokości 5 milionów dolarów.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-ei0x5e

ycipk-ei0x5e
ycipk-ei0x5e