Trwa ładowanie...
diu5wx2

Pełnomocnik Blidów chce uczestniczyć w komisji śledczej

Szef sejmowej komisji śledczej badającej okoliczności śmierci Barbary Blidy, Ryszard Kalisz (Lewica), przekazał sejmowym prawnikom wniosek pełnomocnika rodziny Blidów Leszka Piotrowskiego, który chciałby uczestniczyć w pracach komisji.

Share
diu5wx2

Mecenas Piotrowski prosi, aby jako pełnomocnik rodziny Blidów mógł uczestniczyć w postępowaniu przed sejmową komisją śledczą, z prawem zadawania pytań - dodał Kalisz.

Zdaniem szefa komisji, nie ma takiej możliwości, bo - jak argumentował - ustawa o komisji śledczej jest jednoznaczna. Można się zastanowić nad innymi rozwiązaniami - podkreślił.

Kalisz nie wyklucza, że Piotrowski mógłby zostać stałym ekspertem komisji lub ekspertem któregoś z członków komisji. To byłoby interesujące, ale musiałby się zrzec pełnomocnictwa rodziny Blidów - dodał polityk Lewicy.

Jak zaznaczył, ustawa o sejmowej komisji śledczej wskazuje, że to członkowie komisji zadają pytania - nie mógłby tego czynić Piotrowski.

To jest śledztwo parlamentarne, które ma charakter badania legalności funkcjonowania struktur państwowych. Inny charakter niż śledztwo prokuratury - zauważył Kalisz.

Wniosek Piotrowskiego trafił, za pośrednictwem Kalisza, do Biura Analiz Sejmowych, które ma sporządzić ekspertyzę.

diu5wx2

Podziel się opinią

Share
diu5wx2
diu5wx2
Więcej tematów