Trwa ładowanie...
dmwuoep
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pekin "majstrował" przy pogodzie podczas olimpiady

Według pekińskich mediów, zarówno podczas
ceremonii otwarcia, jak i zamknięcia igrzysk olimpijskich
"odpowiednie służby majstrowały przy pogodzie", by uniknąć opadów
deszczu i burz, które mogłyby zakłócić ich przebieg.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pekin "majstrował" przy pogodzie podczas olimpiady
(PAP/EPA)
dmwuoep

Dyrektor pekińskiego urzędu meteorologicznego Hu Guo przyznał, że podczas uroczystości inauguracji olimpiady wystrzelono w niebo 1110 rakiet z jodkiem srebra, które miały przyspieszyć opady deszczu. W czasie ceremonii zamknięcia imprezy w chmury poszybowało 241 podobnych pocisków.

Do rozproszenia zbierających się nad stolicą Chin chmur wykorzystano również osiem samolotów, które rozpylały odpowiednie środki chemiczne.

dmwuoep

Podziel się opinią

Share

dmwuoep

dmwuoep
Więcej tematów