ycipk-1egww6
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pekin "majstrował" przy pogodzie podczas olimpiady

Według pekińskich mediów, zarówno podczas
ceremonii otwarcia, jak i zamknięcia igrzysk olimpijskich
"odpowiednie służby majstrowały przy pogodzie", by uniknąć opadów
deszczu i burz, które mogłyby zakłócić ich przebieg.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pekin "majstrował" przy pogodzie podczas olimpiady
(PAP/EPA)
ycipk-1egww6

Dyrektor pekińskiego urzędu meteorologicznego Hu Guo przyznał, że podczas uroczystości inauguracji olimpiady wystrzelono w niebo 1110 rakiet z jodkiem srebra, które miały przyspieszyć opady deszczu. W czasie ceremonii zamknięcia imprezy w chmury poszybowało 241 podobnych pocisków.

Do rozproszenia zbierających się nad stolicą Chin chmur wykorzystano również osiem samolotów, które rozpylały odpowiednie środki chemiczne.

Polub WP Wiadomości
ycipk-1egww6
ycipk-1egww6