Trwa ładowanie...

Pedofil, którego ułaskawił Andrzej Duda siedział trzy razy w więzieniu. Potem pouczał prezydenta

We wniosku o ułaskawienie, pedofil napisał do prezydenta po wyjściu z więzienia, że powinien rozumieć czym jest "normalna i silna rodzina", która tworzy "normalne i silne państwo". Stwierdził, że wyrok budowanie takiej rodziny mu uniemożliwia. "Fakt" dotarł do dokumentu.

Share
Ułaskawienie pedofila. Mężczyzna, którego ułaskawił Andrzej Duda siedział trzy razy w więzieniu (Photo by Filip Radwanski/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)Ułaskawienie pedofila. Mężczyzna, którego ułaskawił Andrzej Duda siedział trzy razy w więzieniu (Photo by Filip Radwanski/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)Źródło: GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett, fot: SOPA Images
d3wotkt

Pedofil, któremu w marcu Andrzej Duda skrócił zakaz zbliżania się do ofiar, miał trzy razy siedzieć w więzieniu.

Po raz pierwszy miał siedzieć w więzieniu w 2006 roku. Powodem odsiadki było niepłacenie alimentów na dzieci z pierwszego związku. Drugi raz do więzienia poszedł za przemoc wobec konkubiny oraz długotrwałe i wielokrotne molestowanie córeczki (2011-2015). Potem miał zostać skazany za złamanie zakazu zbliżania się do konkubiny i córki (marzec 2017 - marzec 2018). Ostatnią karę chciał odbyć w dozorze elektronicznym, ale sąd się na to nie zgodził.

Ułaskawienie pedofila. "Normalna rodzina tworzy normalne i silne państwo"

Trzy miesiące po wyjściu zza krat, pedofil napisał do prezydenta Andrzeja Dudy wniosek o ułaskawienie, w którym pouczał prezydenta. Stwierdził w nim, że Andrzej Duda, jako prezydent, a przede wszystkim mąż i ojciec, rozumie chęć bycia normalną rodziną. "Wyrok sądu nam tego zabrania. Zabrania bycia normalną rodziną. A przecież to właśnie rodziny tworzą państwo. Silne normalne rodziny tworzą silne normalne państwo" - pisał do prezydenta we wniosku opublikowanym przez "Fakt".

d3wotkt

We wniosku nie przyznał się do czynów, które popełnił i nie zaznaczył, że ich żałuje.

"Mój pobyt w więzieniu praktycznie zrujnował nas (...) Każdy z nas zapłacił za błędy. Teraz jest chyba czas na zadośćuczynienie" - pisał do prezydenta ułaskawiony później pedofil.

Sądy podkreślały w wyrokach, że mężczyzna działał dręczył córkę i partnerkę w sposób zamierzony i znęcał się nad nimi. Jak informuje "Fakt", dwa miesiące po tym, jak trafił po raz pierwszy więzienia, napisał list do córki i konkubiny. Zatytułował go: "Cześć wy mendy społeczne".

Prezydent ułaskawia pedofila

Andrzej Duda ułaskawił pedofila 14 marca 2020 r., a wniosek złożył Prokurator Generalny. Wniosek pozytywnie zaopiniowały sądy I i II instancji, zaś prezydent, korzystając z prawa łaski "miał na uwadze względy celowości w szczególności fakt pojednania się sprawcy z pokrzywdzonym, zadośćuczynienie wyrządzonym krzywdom i obecne wzorowe zachowanie".

d3wotkt

Margot i obraźliwy gest. Krzysztof Gawkowski: to nie służy środowiskom LGBT

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3wotkt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wotkt
d3wotkt
Więcej tematów