Trwa ładowanie...
d2hzhnf

Edukacja seksualna. Parlament Europejski przyjął rezolucję potępiającą Polskę

Parlament Europejski przyjął rezolucję krytykującą Polskę za projekt ustawy związany z edukacją seksualną. Europarlamentarzyści wzywają, by wycofano się z forsowania dokumentu i zapewniono młodzieży dostęp do "kompleksowej edukacji seksualnej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PE. W rezolucji zaznaczono, że przepisy, które chce wprowadzić Polska, łamią międzynarodowe standardy
PE. W rezolucji zaznaczono, że przepisy, które chce wprowadzić Polska, łamią międzynarodowe standardy (PAP, Fot: BARTOSZ KRUPA)
d2hzhnf

"Rezolucja PE potępiająca penalizację edukacji seksualnej w Polsce przyjęta! 471 głosów za, 128 przeciw, 57 wstrzymujących się. PE po stronie zdrowego rozsądku i równości!" - napisała na Twitterze europarlamentarzystka Sylwia Spurek.

W dokumencie zaapelowało, by Polska nie przyjmowała ustawy dot. edukacji seksualnej i zapewniła młodzieży dostęp do "kompleksowej edukacji seksualnej".

Jego autorzy uznali, że "proponowane przepisy nie tylko penalizują świadczenie kompleksowej edukacji seksualnej, ale również łamią międzynarodowe standardy oraz zobowiązania Polski w tym zakresie".

d2hzhnf

Edukacja seksualna. Obywatelski projekt wzbudził kontrowersje

Pod projektem rezolucji podpisali się europosłowie największych frakcji w PE: EPL, socjaliści, Odnowić Europę, Zieloni i GUE.

"Mimo skandalicznej rezolucji przeciw Polsce ,a tak naprawdę przeciw polskim dzieciom, my nadal będziemy działać konsekwentnie, chroniąc nasze dzieci przed propagowaniem pedofilii" - skomentowała sytuację w sieci europarlamentarzystka Beata Kempa.

d2hzhnf

Zgodnie z obywatelskim projektem karze grzywny, a nawet pozbawienia wolności do lat trzech, będzie podlegał ten, "kto publicznie propaguje lub pochwala podejmowanie przez małoletnich obcowania płciowego". Proponowane zmiany obejmują kary za prowadzenie edukacji seksualnej w szkołach bez zgody rodziców małoletnich uczniów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2hzhnf

Podziel się opinią

Share
d2hzhnf
d2hzhnf
Więcej tematów