Trwa ładowanie...

Pawłowicz napisała o smrodzie w Sejmie. Sugeruje, że to od protestujących niepełnosprawnych

Pawłowicz znana jest z kontrowersyjnych wypowiedzi. Tym razem napisała o trudnym do zniesienia smrodzie w Sejmie. W sieci już wrze, bo zasugerowała, że powodem są protestujący niepełnosprawni.
Share
Krystyna Pawłowicz napisała o smrodzie w Sejmie
Krystyna Pawłowicz napisała o smrodzie w SejmieŹródło: Forum, Fot: Mateusz Włodarczyk
d1kg5hy

Krystyna Pawłowicz napisała na swoim profilu na Twitterze, że przed chwilą była w Sejmie i na antresoli, w miejscu dla prasy i w korytarzu głównym na parterze czuła "trudny do zniesienia smród".

Posłanka PiS twierdzi też, że zapytana o to pani z TVN powiedziała, że też czuje ów smród, ale według niej "to od farby, bo gdzieś coś malowano”. "Ale nigdzie prac malarskich nie było ..." - dodaje wymownie Pawłowicz.

Jak wiadomo w tym miejscu odbywa się od ponad miesiąca protest osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami.

W sieci zawrzało. W komentarzach wylała się na Pawłowicz lawina krytyki. Słowa posłanki odebrano jako sugerowanie, że smród w Sejmie pochodzi od protestujących. "Proszę powiedzieć Marszałkowi Kuchcińskiemu, że korytarze Sejmowe się wietrzy, a nie zamyka" - brzmi jeden z ciekawszych i bardziej złośliwych wpisów.

d1kg5hy

"Czy Pani tak po prostu nie jest wstyd???? Jest Pani, w co trudno uwierzyć, posłanką i reprezentuje Pani mimo wszystko Nas Polaków. Po takich słowach powinna Pani spakować się i wyjechać jak najdalej z Polski" - czytamy inny.

Tymczasem Jan Grabiec poinformował na Twitterze właśnie o malowaniu w Sejmie. "Przygotowania do Zgromadzenia Parlamentarnego NATO: żeby epidemia się nie roznosiła, goście będą wprowadzani przez schowek na szczotki na tyłach Sali Kolumnowej" - napisał i opublikował zdjęcia.

   Twitter
Źródło: Twitter

To nie pierwszy żenujący wpis Pawłowicz w kontekście protestu osób niepełnosprawnych. Ostatnio skomentowała wizytę u protestujących Lecha Wałęsy. Naśladując i przedrzeźniając sposób mówienia byłego prezydenta zasugerowała, że sam jest niepełnosprawny i potrzebuje opiekuna.

d1kg5hy

Protest niepełnosprawnych

W parlamencie wciąż trwa protest rodziców, opiekunów i osób niepełnosprawnych, którzy zapowiadają, że nie opuszczą gmachu dopóki ich postulaty nie zostaną spełnione. Na razie pozostał tylko jeden do spełnienia: dodatkowe 500 zł w gotówce dla osób niepełnosprawnych. Inny postulat, tj. zrównanie renty socjalnej z rentą ZUS został spełniony przez rząd.

Szef kancelarii Premiera Michał Dworczyk zapewnił, że niezależnie od protestu, Zgromadzenie Parlamentarne NATO odbędzie się w Sejmie w weekend. Dodał, że partnerzy Polski w NATO zostali już poinformowani, że "ma miejsce taka sytuacja".

*Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl *.

d1kg5hy

Zobacz także: Joanna Schmidt o pamiętnym Sylwestrze: na Maderze jeszcze nie byliśmy

d1kg5hy

Podziel się opinią

Share
d1kg5hy
d1kg5hy
Więcej tematów