Trwa ładowanie...

Pawłowicz dyscyplinuje ministrów PiS. "No, to czekamy..."

Polska świętuje w tym roku jubileusz stu lat odzyskania niepodległości. Nie wszyscy ministrowie najwyraźniej to zauważyli. Przypomniała im to - w swoim stylu - posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz.

Share
Pawłowicz dyscyplinuje ministrów PiS. "No, to czekamy..."
Źródło: East News
d3l5jsr

Choć rocznicę odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 roku obchodzimy przede wszystkim w tym roku to jednak prezydent Andrzej Duda zainaugurował te wydarzenia już w grudniu. Na wniosek prezydenta z okazji 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego Zgromadzenie Narodowe zwołano 5 grudnia 2017 r. W orędziu wygłoszonym przed obiema izbami parlamentu Andrzej Duda uroczyście ogłosił początek obchodów jubileuszu.

W styczniu w całym kraju ruszyły patriotyczne konkursy, organizowane są koncerty i spotkania z historykami. Główne uroczystości zaplanowano oczywiście na listopad. Najwidoczniej na ten miesiąc czekają również ministrowie z dekorowaniem gmachów swoich siedzib. Nie podoba się to posłance rządzącej partii, Krystynie Pawłowicz, czemu dała wyraz w swoim wpisie na Twitterze.

"Jak na razie, tylko jedna Pani Minister - Anna Zalewska od polskiej Edukacji Narodowej obchodzi uroczyście 100-lecie Niepodległości Polski" (pisownia oryg. - przyp. red.) - napisała Pawłowicz, załączając zdjęcie budynku MEN.

d3l5jsr

"A jak tam u innych ministrów...? Niiic? No, to czekamy..." - dodała posłanka.

Jak sądzicie, kiedy narodowe flagi pojawią się na innych ministerialnych gmachach?

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Czarny Piątek pod Sejmem. Marcinek do polityków: jesteście tchórzami

d3l5jsr

Podziel się opinią

Share
d3l5jsr
d3l5jsr
Więcej tematów