Trwa ładowanie...

Pawłowicz do Biedronia. "Niech pan nie udaje kobiety"

Rzadko się zdarza, by dochodziło do bezpośrednich konfrontacji pomiędzy politykami z różnych ugrupowań politycznych. Tym razem Krystyna Pawłowicz postanowiła odnieść się do wpisu Roberta Biedronia. I zrobiła to w typowym dla siebie stylu.

Share
Pawłowicz do Biedronia. "Niech pan nie udaje kobiety"
Źródło: PAP
d45lrzy

Prezydent Słupska opublikował na łamach portalu natemat.pl felieton, w którym nawołuje do tego, by częściej przedstawiać historię Polski z perspektywy kobiet. "Refleksji brakuje nam pisząc historię z pozycji silnych, bo rzadko dostrzegamy wtedy wykluczonych, uciśnionych, mniejszości i kobiety. Niestety, tak pisana jest historia Polski" - czytamy w tekście Roberta Biedronia.

Polityk opublikował felieton na swoim profilu na Twitterze. "Pora przestać pisać polską historię z perspektywy królów i mężczyzn. Trzeba dopisać do niej fragmenty, który dostrzegają zwykłych ludzi i kobiety!" - dodał w opisie, pytając jednocześnie czytelników o opinię w tej sprawie.

d45lrzy

Z tej okazji skorzystała Krystyna Pawłowicz, dodając wymowny wpis. "Niech pan nie udaje kobiety. Nasze szczęście, że nie ma pan żadnej władzy nad polską historią i nie zmieni jej, ani wielkich polskich mężczyzn - odważnych, walecznych władców, którzy budowali wielkość Polski - w męskie, genderowe ofiary w rurkach i różowych tenisówkach" - skwitowała posłanka PiS.

Zobacz także: Antoni Macierewicz o decyzji prezydenta: "To cios serce"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: natemat.pl

d45lrzy

Podziel się opinią

Share
d45lrzy
d45lrzy
Więcej tematów