Trwa ładowanie...
d1v0i9n

Pawlak: nie mam ochoty kandydować

Waldemar Pawlak powiedział, że wcale nie ma ochoty brać udziału w wyścigu do Pałacu Prezydenckiego. Wicepremier i minister gospodarki wyraził opinię, że najlepszym kandydatem na prezydenta byłaby kobieta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pawlak: nie mam ochoty kandydować
(PAP)
d1v0i9n

Start Waldemara Pawlaka ma być oficjalnie ogłoszony na Konwencji PSL w najbliższą sobotę. Wicepremier zapowiedział, że podporządkuje się woli partii. Przyznał jednak, że decyzja nie jest łatwa.

Pawlak podkreślił, że trzeba rozważyć różne możliwości gdyż prezydent powinien być osobą, która łączy. Zdaniem wicepremiera, kobiety wnoszą do polityki więcej ciepła i spokoju wyrastających, jak powiedział Pawlak, z naturalnych predyspozycji domowego miru. Jego zdaniem, równie dobrymi kandydatkami byłyby minister pracy Jolanta Fedak jak i wicemarszałek sejmu Ewa Kierzkowska. Wicepremier dodał, że nadszedł czas, aby prezydent był reprezentantem wszystkich, którzy w Polsce mieszkają.

Waldemar Pawlak powiedział, że jego ugrupowanie zamierza wystawić swoich kandydatów także w wyborach burmistrzów i prezydentów we wszystkich polskich miastach.

d1v0i9n

Podziel się opinią

Share

d1v0i9n

d1v0i9n
Więcej tematów