Trwa ładowanie...

Pawlak: nie mam ochoty kandydować

Waldemar Pawlak powiedział, że wcale nie ma ochoty brać udziału w wyścigu do Pałacu Prezydenckiego. Wicepremier i minister gospodarki wyraził opinię, że najlepszym kandydatem na prezydenta byłaby kobieta.

Share
Pawlak: nie mam ochoty kandydować
Źródło: PAP
dei2ipp

Start Waldemara Pawlaka ma być oficjalnie ogłoszony na Konwencji PSL w najbliższą sobotę. Wicepremier zapowiedział, że podporządkuje się woli partii. Przyznał jednak, że decyzja nie jest łatwa.

Pawlak podkreślił, że trzeba rozważyć różne możliwości gdyż prezydent powinien być osobą, która łączy. Zdaniem wicepremiera, kobiety wnoszą do polityki więcej ciepła i spokoju wyrastających, jak powiedział Pawlak, z naturalnych predyspozycji domowego miru. Jego zdaniem, równie dobrymi kandydatkami byłyby minister pracy Jolanta Fedak jak i wicemarszałek sejmu Ewa Kierzkowska. Wicepremier dodał, że nadszedł czas, aby prezydent był reprezentantem wszystkich, którzy w Polsce mieszkają.

Waldemar Pawlak powiedział, że jego ugrupowanie zamierza wystawić swoich kandydatów także w wyborach burmistrzów i prezydentów we wszystkich polskich miastach.

dei2ipp

Podziel się opinią

Share
dei2ipp
dei2ipp
Więcej tematów