Trwa ładowanie...

Paweł Wojtunik stanie przed komisją ds. Amber Gold. Wiemy, kiedy zeznawać będzie były szef CBA

24 stycznia były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego będzie tłumaczyć się przed komisją śledczą - wynika z informacji zamieszczonej na stronie internetowej Sejmu. Zaraz po nim zostanie przesłuchany kolejny świadek. Będzie to były dyrektor Delegatury CBA w Gdańsku Jerzy Stankiewicz.

Share
Paweł Wojtunik stanie przed komisją ds. Amber Gold. Wiemy, kiedy zeznawać będzie były szef CBA
Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d3rc8xf

Przesłuchanie Pawła Wojtunika rozpocznie się o godzinie 10. Były szefa CBA został wezwanego w celu złożenia zeznań w toczącym się postępowaniu dotyczącym Amber Gold. Komisja bada nieprawidłowości działań organów i instytucji publicznych.

Paweł Wojtunik kierował CBA od października 2009 roku do 1 grudnia 2015 roku.

Z kolei chwilę po nim przed komisja stanie Jerzy Stankiewicz. To były dyrektor Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Gdańsku.

d3rc8xf

Komisja już bez Marka Suskiego. Nie będzie kolejnej "Carycy"

Wiadomo, że Wojtunika i Stankiewicza nie przesłucha już Marek Suski. Został on bowiem szefem gabinetu politycznego Mateusza Morawieckiego. - Mam nadzieję, że swoją pracą będą mógł przysłużyć się do tego, aby w naszej Ojczyźnie było lepiej - powiedział polityk. Przypominamy, czym do tej pory zasłynął.

Poseł PiS przez wielu uważany jest za czołową postać komisji ds. Amber Gold. Jej wiceprzewodniczący ma na swoim koncie kilka spektakularnych lapsusów. Nieraz Suski rozbawiał przesłuchiwanych, a nawet kolegów z komisji do łez.

– Czy zna pan osobę o pseudonimie Caryca? – spytał sędziego Waldemara Milewskiego podczas jednego z posiedzeń. – Znam tylko jedną carycę. Katarzynę – padła odpowiedź. – Nazwisko? – dopytywał poseł. – Wielka – stwierdził przesłuchiwany. Ta wymiana zdań szybko trafiła do sieci i stała się hitem.

d3rc8xf

Podziel się opinią

Share
d3rc8xf
d3rc8xf
Więcej tematów