Trwa ładowanie...
ycipk-3nzcmu

Paweł Wojtunik, były szef CBA, zeznaje przed sejmową komisją śledczą ds. VAT

Paweł Wojtunik jest pierwszym świadkiem w nowym roku występującym przed sejmową komisją śledczą ds. VAT. Mężczyzna sprawował m.in. funkcję szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego w latach 2009-2015 oraz szefa Centralnego Biura Śledczego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Wojtunik zeznaje przed sejmową komisją śledczą ds. VAT
Paweł Wojtunik zeznaje przed sejmową komisją śledczą ds. VAT (PAP/EPA)
ycipk-3nzcmu

Pełnomocnik Wojtunika wniósł o wyłączenie szefa komisji z przesłuchania byłego szefa CBA

We wtorek pełnomocnik Pawła Wojtunika złożył wniosek o wyłączenie z przesłuchania jego klienta, szefa komisji śledczej ds. VAT, Marcina Horały (PiS). - Może nie być bezstronny co do oceny zeznań, bo m.in. wypowiadał się na temat działań CBA za jego czasów i mówił, że dochodziło tam wtedy do nadużyć – argumentował pełnomocnik Wojtunika, cytowany przez PAP.

- To jest ocena, która nie powinna paść przed przesłuchaniem - powiedział pełnomocnik. Poza tym Horała, jego zdaniem, krytykował zeznania Wojtunika przed innymi komisjami. - Wszystko to, dodał, budzi wątpliwości co do bezstronności przewodniczącego.

ycipk-3nzcmu

Horała: wniosek jest absurdalny

- Tego rodzaju wniosek jest w moim odczuciu absurdalny. To jest nadinterpretacja tego artykuł. Nie odnosi się do moich osobistych relacji ze świadkiem, tylko ogólnych opinii. – ocenił całą sytuację Marcina Horała. Jego słowa poparło w krótkiej dyskusji kilku członków komisji. Kazimierz Smoliński (PiS) zwracał uwagę pełnomocnikowi, że nie przygotował nawet wniosku na piśmie – podaje PAP.

Zbigniew Konwiński (PO) zwrócił jednak uwagę, że komisja ma charakter polityczny, bo jest ograniczona czasowo tylko do czasów koalicji PO-PSL, więc przewodniczący nie powinien się dziwić takim wnioskom.

Ostatecznie wniosek został odrzucony przez komisję. Nikt go nie poparł, przedstawiciele PiS byli przeciw, zaś członkowie komisji z opozycji wstrzymali się od głosu – informuje PAP.

ycipk-3nzcmu
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3nzcmu

ycipk-3nzcmu
ycipk-3nzcmu