Trwa ładowanie...

Paweł Rabiej nowym rzecznikiem Nowoczesnej

• Członek zarządu partii zastąpi posłankę ugrupowania Kamilę Gasiuk-Pihowicz
• Decyzję o zmianie rzecznika podjął zarząd partii pod koniec sierpnia
• Inicjatywa zmiany na stanowisku rzecznika wyszła od samej Gasiuk-Pihowicz

Paweł Rabiej nowym rzecznikiem NowoczesnejŹródło: WP
d3vw52x
d3vw52x

Członek zarządu Nowoczesnej Paweł Rabiej obejmie w przyszłym tygodniu funkcję rzecznika partii; na tym stanowisku zastąpi posłankę ugrupowania Kamilę Gasiuk-Pihowicz.

Decyzję o zmianie rzecznika Nowoczesnej podjął zarząd partii pod koniec sierpnia, zgodnie z ustaleniami wejdzie ona w życie na początku listopada. "Inicjatywa zmiany na stanowisku rzecznika wyszła od samej Gasiuk-Pihowicz" - poinformowało PAP źródło w Nowoczesnej.

Rabiej to współtwórca Nowoczesnej, jeden z najbliższych współpracowników Ryszarda Petru. W zarządzie partii odpowiada za prace programowe i konsultacje społeczne.

"Zmiana na stanowisku rzecznika jest elementem strategii wzmocnienia funkcji komunikacji w partii" - dodało źródło.

d3vw52x

Paweł Rabiej to były dziennikarz i publicysta. W 1995 r. ukończył studia na Wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Trzy lata później ukończył też studia o specjalności Special educational program for leading business journalists na Columbia University w Nowym Jorku. W 2011 r. ukończył studia podyplomowe Akademii Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Karierę dziennikarską rozpoczął w 1991 r. w III Programie Polskiego Radia w audycji "Zapraszamy do Trójki". Publikował też w tygodniku "Wprost" oraz w "Gazecie Bankowej".

W latach 1997-2000 był wydawcą i redaktorem naczelnym magazynu "Kaleidoscope" kolportowanego przez PLL LOT. Był wiceprezesem do spraw wydawniczych Business Press, pełniąc również funkcję wydawcy miesięcznika biznesowego "Businessman Magazine". W latach 2003-2008 pełnił funkcję dyrektora ds. rozwoju w polskiej edycji magazynu "Harvard Business Review". Założył i prowadził ośrodek dialogu "THINKTANK" i wydawał magazyn THINKTANK. Jest współautorem książki "Kim pan jest, panie Wachowski?".

Rafał Białkowski

d3vw52x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vw52x
Więcej tematów