Trwa ładowanie...
d331cgc

Paweł Piekarczyk nazwał Władysława Bartoszewskiego "bydlakiem". Do sądu trafił pozew przeciwko muzykowi

Do Sądu Okręgowego w Warszawie trafił pozew przeciwko Pawłowi Piekarczykowi, który w listopadzie 2018 roku na antenie radiowej “Trójki” nazwał nieżyjącego prof. Władysława Bartoszewskiego bydlakiem. Informację o złożeniu pozwu przeciwko muzykowi potwierdziła Fundacja Instytut im. Władysława Bartoszewskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Piekarczyk nazwał Władysława Bartoszewskiego "bydlakiem". Do sądu trafił pozew przeciwko muzykowi
Paweł Piekarczyk nazwał Władysława Bartoszewskiego "bydlakiem". Do sądu trafił pozew przeciwko muzykowi (WP.PL)
d331cgc

Paweł Piekarczyk nazwał Władysława Bartoszewskiego “bydlakiem”

7 listopada na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia miała miejsce audycja “Trójka na poważnie”. Wtedy to rozmawiano z Leszkiem Czajkowskim i Pawłem Piekarczykiem. Program miał dotyczyć ich płyty “Nieugięci i niepokorni 1914-1921”. Poruszono temat o tzw. “pedagogice wstydu”. Piekarczyk powiedział: - Mam wrażenie, że różni ludzie uważają, że nie należy łączyć ze sobą różnych rzeczy, łączyć polityki z moralnością, historii z logicznym myśleniem, nie należy wyciągać wniosków z tego, co się kiedyś działo. Dlatego, jeśli ktoś mi mówi, że nie trzeba mówić o "pedagogice wstydu", to rzeczywiście fajnie byłoby nie mówić, ale ona jest. Jeśli została ona stworzona. Jakiś bydlak powiedział o tym, że Polska to jest brzydka panna, która nie może znaleźć sobie męża.

Pozew przeciwko Piekarczykowi

W zeszłym tygodniu do Sądu Okręgowego w Warszawie trafił pozew przeciwko muzykowi. Potwierdziła to Fundacja Instytut im. Władysława Bartoszewskiego. Pozew dotyczy zobowiązania pozwanego do wygłoszenia oświadczenia (przeprosin) oraz wypłaty zadośćuczynienia pieniężnego na rzecz fundacji.

d331cgc

- Uważam, że dobrze się stało, iż pozew ten został wytoczony. W świetle bezpodstawnych ataków na zmarłego Władysława Bartoszewskiego i mowy nienawiści skierowanej wobec niego nie należy milczeć, gdyż brak reakcji może być uznany za milczącą zgodę na takie wypowiedzi. Dodatkowo brak reakcji powoduje, że bezpodstawne i często anonimowe ataki zaczynają „konkurować" ze sobą, stając się coraz bardziej agresywne i chamskie. Każda krytyka ma swoje granice. W wypadku czynu Pawła Piekarczyka granica ta została wyraźnie przekroczona — mówił dziennikowi “Rzeczpospolita” Bogdan Cichucki, wiceprezes Instytutu Władysława Bartoszewskiego.

Powodem w tej sprawie jest syn ś.p. profesora, Władysław Teofil Bartoszewski.

Prof. Władysław Bartoszewski był więźniem obozu w Auschwitz, uczestnikiem powstania warszawskiego, dwukrotnie ministrem spraw zagranicznych oraz ambasadorem RP w Austrii. Wielokrotnie był odznaczany. Zmarł 24 kwietnia 2015 roku w wieku 93 lat.

d331cgc

Podziel się opinią

Share
d331cgc
d331cgc
Więcej tematów