Paweł Miter pierwszym podejrzanym ws. Milewskiego. Ujawnił aferę ws. Amber Gold, grozi mu więzienie

Paweł Miter, autor prowokacji wobec sędziego Ryszarda Milewskiego, która wstrząsnęła Polską, usłyszy od zielonogórskiej prokuratury zarzuty w tej sprawie - donosi "Gazeta Polska Codziennie". To pierwszy podejrzany od czasu ujawnienia sensacyjnej taśmy prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku ws. afery Amber Gold.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Logo Amber Gold
Logo Amber Gold (WP.PL, Fot: Sebastian Ogórek)
WP

Z ustaleń "GPC" wynika, że status Mitera zmienił się ze świadka na podejrzanego. Chodzi o sprawę wysłania przez niego fałszywego maila do sędziego Ryszarda Milewskiego. Sędzia ustalał z rzekomym pracownikiem kancelarii premiera skład ławy sędziowskiej orzekającej ws. Amber Gold. Miterowi grozi za to do pięciu lat więzienia.

Dwa tygodnie temu Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze umorzyła śledztwo prowadzone z zawiadomienia sędziego Ryszarda Milewskiego zarzucającego Miterowi pomówienie. Wyjaśniła, że prowokacja Mitera nie miała na celu uzyskania korzyści, a samą publikację treści rozmowy nie można uznać za pomówienie.

Ale umorzono jedynie część śledztwa. Nadal badany jest wątek dotyczący wysłania mejla przez Mitera, w którym podał się za pracownika szefa Kancelarii Premiera Tomasza Arabskiego.

WP

Po ujawnieniu wyników prowokacji premier Donald Tusk ocenił, że sprawa warta jest wyjaśnienia. - Niewykluczone, że mamy do czynienia z przestępstwem - mówił.

Miter w rozmowie z "GPC" stwierdził, że prokuratura działa pod wpływem słów premiera. Przypomniał, że w 2010 r., kiedy stacja TVN podszyła się pod Tomasza Arabskiego, nikomu nie stawiano zarzutów.

Polub WP Wiadomości
WP
WP