Trwa ładowanie...

Paweł Kukiz wystartuje w wyborach prezydenckich

Paweł Kukiz oficjalnie ogłosi start w wyborach w poniedziałek w południe we Wrocławiu - dowiedziało się Radio Wrocław. - Walczę by odebrać państwo partyjnym klanom i przekazać je obywatelom - mówił na antenie Kukiz podkreślając, że jest jedynym kandydatem, który potrafi zjednoczyć środowiska polityczne i społeczne od lewa do prawa.

Share
Paweł Kukiz wystartuje w wyborach prezydenckich
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
d37ljv1

Kukiz nie będzie startował jako kandydat Bezpartyjnych Samorządowców, z list których został wybrany na wojewódzkiego radnego. Podkreśla, że liczy na poparcie tej i wielu innych organizacji.

Muzyk i polityk uważa, że zebranie 100 tysięcy wymaganych podpisów, będzie swego rodzaju testem czy Polacy oczekują zmiany systemu. Jeśli akcja ta zakończy się sukcesem, to Kukiz nie ukrywa dalszych planów związanych z jesiennymi wyborami parlamentarnymi, a celem wejścia do Sejmu byłaby wówczas walka o jednomandatowe okręgi wyborcze, które od dawna popiera Kukiz.

Swoją kandydaturę określa jako „ponad światopoglądową” i „antysystemową”, a obecny układ określa mianem politycznej „partiokracji”, która blokuje wszelkie demokratyczne inicjatywy i działania.

d37ljv1

Podziel się opinią

Share
d37ljv1
d37ljv1
Więcej tematów