Trwa ładowanie...
08-02-2015 07:42

Paweł Kukiz wystartuje w wyborach prezydenckich

Paweł Kukiz oficjalnie ogłosi start w wyborach w poniedziałek w południe we Wrocławiu - dowiedziało się Radio Wrocław. - Walczę by odebrać państwo partyjnym klanom i przekazać je obywatelom - mówił na antenie Kukiz podkreślając, że jest jedynym kandydatem, który potrafi zjednoczyć środowiska polityczne i społeczne od lewa do prawa.

Paweł Kukiz wystartuje w wyborach prezydenckichŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d1n3kui
d1n3kui

Kukiz nie będzie startował jako kandydat Bezpartyjnych Samorządowców, z list których został wybrany na wojewódzkiego radnego. Podkreśla, że liczy na poparcie tej i wielu innych organizacji.

Muzyk i polityk uważa, że zebranie 100 tysięcy wymaganych podpisów, będzie swego rodzaju testem czy Polacy oczekują zmiany systemu. Jeśli akcja ta zakończy się sukcesem, to Kukiz nie ukrywa dalszych planów związanych z jesiennymi wyborami parlamentarnymi, a celem wejścia do Sejmu byłaby wówczas walka o jednomandatowe okręgi wyborcze, które od dawna popiera Kukiz.

Swoją kandydaturę określa jako „ponad światopoglądową” i „antysystemową”, a obecny układ określa mianem politycznej „partiokracji”, która blokuje wszelkie demokratyczne inicjatywy i działania.

d1n3kui
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n3kui
Więcej tematów